Osmaniye nasıl bir yer?

II.Wilhelm

Hectopat
Yer
Almanya
Daha fazla  
Meslek
König
Merhaba. Konya/Selçuklu'dan Osmaniye/Kadirli'ye taşınacağız. Osmaniye nasıl bir yer? İnternette şehirimsi köy diyenler var. :(

Bende biraz ön yargı ile yaklaşmıştım ama arkadaşım gezmeye gitmişti. Nevşehir de yaşadığım için buralarda pek orman hatta adam akıllı ağaç topluluğu bile yok. Osmaniye ise bu bakımdan çok hoşuma gitmişti ama maalesef şu çıkan yangınlar...
550-600k nüfusu olan bir yere köy demek ne kadar doğru sence? Ona kalırsa Nevşehir 300k.
Tabii yaşam şartları falan nedir orasını bilmiyorum. Benim söyleyeceklerim bunlarla kısıtlı.

Ankara'da oturuyorum aslen Osmaniyeliyiz. Kadirli merkezden 40-50 km uzaklıkta. Osmaniye merkezi konumundan ötürü Suriyeli mültecilerin çoğunlukla olduğu bir yer. Onun dışında doğu kısımdan bir çok insanın bulunduğu bir şehir. Yeni yeni kentselleşiyor binalar yeni dikiliyor büyümeye çalışan güzel minik bir şehir.

Okuma oranı yükesktir. İstanbul'un pek çok okulundan daha güzel okulları vardır. Akşamları sucuk ekmekçiler tıklım tıklım olur. Türkiye'de en çok Renault 12 burada bulunur. Aşırı sıcaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı