Kocaeli nasıl bir yer?

Kocaeli Marmara'da olmasından ötürü sanayi ve egzoz dumanı kokulu bir yer. Özellikle İzmit çarşısı son derece kalabalık. Yürümesi falan zevkli de, kulaklığı takacaksın kimseyi duymayacaksın öyle güzel. İstanbul'dan göre göre kalabalık ve kabalık dolmuş. Kısacası yaşanır, ama okumak için İstanbul öneririm. Kocaeli'de sayısal okuyorsanız elektronik haberleşme tek önerimdir.

Kocaelinin tüm illerini gezdim. Düzgün yer yok. Darıca desen çer çöp, izmit de aynı şekilde. Gebze de adam akıllı insan yok. Kısacası gelmeyin.

5 yıl Kocaeli'de kaldım üniversite sebebiyle. 2 yıl bayındırlık, 2 yıl arslanbey, 1 yıl da izmit kozluk mahallesinde oturdum. Kalabalık ve sanayiden dolayı havası kötü bir yer. Tabir için kusura bakmayın ama arslanbey leş gibi bir yer, ikinci öğretim okuduğum için geç çıkıyorduk, yolumuzu kesip haraç kesmeye çalışanlar bile çok oldu. Kozluk mahallesinde nispeten ana caddeye yakın bir yerdeydik fakat üst tarafları da aynı şekilde berbattı insan olarak. Onun yanı sıra çok kısa bir süre Erenler mahallesinde oturdum, inanılmaz berbat bir yer, önümüzü sürekli kesiyorlardı, can güvenliğimizden dolayı taşındık oradan. Bayındırlık D İş Merkezi taraflarında kaldığım zamanlar biraz iyiydi, nispeten öğrenci popülasyonu fazla olduğu için biraz daha kalınabilir bir yerdi. Umuttepe kampüsü bana kalırsa güzel, Elektronik ve Haberleşme mühendisliği okuyan bir oda arkadaşım vardı. Teknik, sayısal bölümler açısından iyiydi Kocaeli Üniversitesi (2011-2016). Fazla detaya girdim, özetle bir çok yeri sıkıntılı Kocaeli'nin. Başka bir seçme şansınız varsa daha iyi olabilir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı