Erzurum Oyunu Linçleniyor

Haddi olmayıp insanların dinini sorgularsa bir de linçlenir tabii. Değerleri sömürüyor sadece.

Jahrein yayın tekrarını izlemenizi tavsiye ederim 20 bin kişi önünde bu kadar rezil edilseniz sizde ne yapacağınızı bilemezsiniz oyun bence de kötü ama bu kadarı da fazla beğenmiyorsan beğenmedim deyip çıkabilirsin. Bu olaydan sonra Türk bir oyun çıkacaksada çıkmaz zaten kim böyle rezil rencide olmak ister ki...

İğrenç bir oyun yapıp sadece para kazanma amaçlı insanlara sunan biri tabi ki de haksız. ''Oyunu hala erken erişimde tutup biz bu oyunu geliştireceğiz oyunu satın alarak para yardımında bulunabilirsiniz.'' Gibi bir cümle kursalardı cidden sorun olmazdı. Jahreini haklı buluyorum her şekilde.
Adam düzgün eleştirse haklı olurdu ama ortada az çok farketmesizin bir emek var. Emeğe saygı diyen sizdiniz. Ha çalmış mı çalmış. Ama emek var yollar ha o bu şu. Adam düzgün eleştirmemiş ben dava bile açardım daha sert konuşurdum.
Jahrein yayın tekrarını izlemenizi tavsiye ederim 20 bin kişi önünde bu kadar rezil edilseniz sizde ne yapacağınızı bilemezsiniz oyun bence de kötü ama bu kadarı da fazla beğenmiyorsan beğenmedim deyip çıkabilirsin. Bu olaydan sonra Türk bir oyun çıkacaksada çıkmaz zaten kim böyle rezil rencide olmak ister ki...
Aynen bir de eleştirdik diyorlar.

Jahreini izleyen insanlar zekiyse zaten neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilip kendi yorumlamalarıyla istediği gibi hareket ederler. Kitle ile saldırı gibi ama herşey Jahreini izleyen insanların elinde bence bir yanlış yok.

Adam düzgün eleştirse haklı olurdu ama ortada az çok farketmesizin bir emek var. Emeğe saygı diyen sizdiniz. Ha çalmış mı çalmış. Ama emek var yollar ha o bu şu. Adam düzgün eleştirmemiş ben dava bile açardım daha sert konuşurdum.

Aynen bir de eleştirdik diyorlar.
Jahrein küfür bile etmemiş ama oyun yapımcısı Jahreinin dinini sorgulayıp Jahreinin sohbetine küfür etmiş. Dava açamaz.
Böyle devam etsin bundan hoşlananlar. Artık bir Türk yapımcı bir oyun yapmaya kalkarsa başına neler geleceğini öğrenmiş oldu .Herkesin eline sağlık.
Jahreinin desteklediği çok fazla Türk yapımı oyun var. Neden sadece kötü olayları görüyorsunuz? Jahrein Fanboyu değilim haklı olduğu için savunuyorum yanlış anlamayın. Uzun zaman sonra sadece dün olan yayınını izledim.

Jahrein küfür bile etmemiş ama oyun yapımcısı Jahreinin dinini sorgulayıp Jahreinin sohbetine küfür etmiş. Dava açamaz.

Jahreinin desteklediği çok fazla Türk yapımı oyun var. Neden sadece kötü olayları görüyorsunuz?
Küfür edemez zaten. Etse başı yanar. Emeğe saygı korsana hayır diyen adamlar şimdi Jahrein'i savunuyor. İki taraf da haksız.

Küfür edemez zaten. Etse başı yanar. Emeğe saygı korsana hayır diyen adamlar şimdi Jahrein'i savunuyor. İki taraf da haksız.
Jahrein oyunun puanı kendi verdiği yorumdan küçük de olsa düşmemesi için t**k geçme yorumu yazdı. Tabi olay puan düşmemesi değil yine t**k geçme. Ama oyunun yapımcısı ''Ben bir hata yaptım, hatamı kabul ediyorum.'' diyebilirse herşey son bulacak. Belki insanlar linçlemeyi de bırakacak.

Oyuna kopyala yapıştır diyen arkadaşlar için söylüyorum. Ben Jahrein'i izlemem, yayını da izlemedim. Geliştiricinin yorumundan yola çıkarak konuşacağım.

Şimdi Jahrein anladığım kadarıyla herkesin içinde oyunu linçleyip, iade etmiş. Arkadaşı 1 haftada yaparım demiş. Jahrein herkesin içinde oyunu linçlemek yerine "Bak burayı böyle yapsaymışsınız daha güzel olabilirmiş" gibi yapıcı eleştiriler yapması gerekiyordu bence. Kendimde oyun yapımının içindeyim, game jamler için yaptığım oyunlarım var bu konuya birazda olsa hakimim. "getir ben bu oyunu 1 haftada yaparım len aq", gibi sözler sarfetmekle olmuyor o işler. Hayatında hiç kod hatasıyla cebelleşmiş mi saatlerce sorarım buradaysa. Jahrein'in ve arkadaşının yaptığı ayıp bana göre. Sonuçta çok kötü de olsa bir emek var. Bu emeği hiçe sayıp linçleyemezsiniz. Ama yapıcı eleştiriler ile oyunun gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Yapıcı eleştiri yapmak her zaman insanları ileriye götürmüştür. Şöyle düşünelim bir proje ödevi yaptınız 1-2 ay uğraştınız. Sonunda hocaya verdiniz olmamış bu dedi, tüm sınıfın önünde sizi azarladı. Çok kötü hissedersiniz kendinizi öyle değil mi? Ama hoca azarlamak yerine "Burayı böyle yapsaymışsın iyi olurmuş, şuraya şunu eklesen daha güzel olabilir" gibi cümleler kurarak yapıcı eleştiri yaparsa siz kendinizi kötü hissetmeden, gururunuz, kalbiniz kırılmadan o projeyi daha iyi yerlere getirebilirsiniz. Ben böyle düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı