Escape hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Makaleler
15
Merhaba.

Bu konuda aslında belki birçoğunuzun adını bile duymadığı ancak RTL albümünün belki de en güzel yapıtlarından biri olan Escape hakkında fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

O dönemlerde plak şirketi Metallica'ya radyo dinleyicisine uygun olmasını istediği bir şarkı yapma baskısında bulunuyor.

Bu nedenle grup şarkıya ısınamıyor, özellikle de James Hetfield. Zorlama şekilde yaptıklarını ifade etmiş kendisi.

Metallica'nın üvey evladı🥲

İlk ve tek olarak 28 sene sonra Orion Müzik Festivali'nde canlı olarak icra edilmiş.

Şarkının Youtube Music linkini dinlemeniz için bıraktım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fikirlerinizi merak etmekteyim.

Cogu yeni parcasindan daha iyi bir parca, RTL icinde sonuk kalmasi normal fakat kotu degil. Asil mevzu yeni albumlerin rezil olmasi 😀
Aynen katılıyorum size.

Death Magnetic sonrası çıkan yeni albümlerden adam akıllı dinlediğim şarkı yok neredeyse. Escape'i dinlediğimde dedim "Abi taş gibi şarkı, neyini sevmiyor bu adam?".

Aynen katılıyorum size.

Death Magnetic sonrası çıkan yeni albümlerden adam akıllı dinlediğim şarkı yok neredeyse. Escape'i dinlediğimde dedim "Abi taş gibi şarkı, neyini sevmiyor bu adam?".
Artik hic birinin sevilecek bir tarafi yok bana kalirsa. Dediginiz gibi Death sonrasi bitik.

Artik hic birinin sevilecek bir tarafi yok bana kalirsa. Dediginiz gibi Death sonrasi bitik.

Öyle olmasını istediler. Çukkayı götürebilmek için döner sermaye çarkına bağlı kalıp, şov grubu olmayı ilke edindiler.
Arada bir albüm çıkarıyor olmaları pazarda görünebilmek için.

Eğer müzikaliteyi önemselerdi; Kirk Hammet ve Robert trujillo gruptan atılmalıydı.

Öyle olmasını istediler. Çukkayı götürebilmek için döner sermaye çarkına bağlı kalıp, şov grubu olmayı ilke edindiler.

Eğer müzikaliteyi önemselerdi; Kirk Hammet ve Robert trujillo gruptan atılmalıydı.
Olay aslında Mustaineye kadar uzanıyor. Her ne kadar sonraki parçaları o yazmamış olsa bile bence getirdiği bir disiplin vardı gruba.
2000 sonrası Megadeth albümleri de Metallica gibi çöküşe geçti ama asla Metallica kadar düşemediler.

Nedendir bilmem ama AJFA sonrası albümlerin hiçbiri ilk albümlerin zevkini veremedi. Metallica'nın müzkal anlamda en kaliteli albümleri bunlardı.

Doksanlarda Load ile başlayan değişim ticari anlamda grubu ileriye doğru götürse de müzikalite gitti :(

Nedendir bilmem ama AJFA sonrası albümlerin hiçbiri ilk albümlerin zevkini veremedi. Metallica'nın müzkal anlamda en kaliteli albümleri bunlardı.

Doksanlarda Load ile başlayan değişim ticari anlamda grubu ileriye doğru götürse de müzikalite gitti :(
Load ve Reload yine türleri içinde güzel albümler fakat ondan sonra daha bir şey yapmadılar.

Load ve Reload yine türleri içinde güzel albümler fakat ondan sonra daha bir şey yapmadılar.
Aynen öyle hocam. Death Magnetic ile eskiye selam vermeye çalışmışlardı ama giden gitti bir kere🥲

Güzel albüm, arada bir Cyanide, The Judas Kiss ve The Unforgiven 3 dinliyorum.

Olay aslında Mustaineye kadar uzanıyor. Her ne kadar sonraki parçaları o yazmamış olsa bile bence getirdiği bir disiplin vardı gruba.
2000 sonrası Megadeth albümleri de Metallica gibi çöküşe geçti ama asla Metallica kadar düşemediler.
Bir Metallica hastası olarak Megadeth'in müzikal olarak kesinlikle daha iyi olduğunu düşünüyorum.
İllaki efsane albümlerini dinlemişsinizdir o yüzden ayrıntıya girmeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı