Eşcinsellik hastalık ise tedavisi nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hastalık da ne demekmiş? Böyle çağ dışı yorum ve etiketlerden uzaklaşmak gerekli artık. Eşcinsellik, bir his durumu ve buna bağlı olarak bir tercihtir. Tarihte de vardı gelecekte de hep olacak bu durum. En tutucu toplumlardan en rahat toplumlara kadar hepsinde görülebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Insanlik hali, cinsiyet ve cinsel yonelimi karistirdi sanirim. Konuda okudugum mesajlari mantikliydi baya.
Ben kendimi kadın gibi hissedip erkeklerden hoşlanıyor isem bu hem cinsel tercih veya yönelim, hem de cinsiyet seçimi oluyor. Belki toplum sövecek diye erkek vücudunda kalmaya devam ediyorum. Bunu biliyor musun?

Hiçbir bilimsel bilgiye dayandırmadan söylüyorum ki hastalıktır. Benden uzak dursunlar. Bunları savunan normal insanlar midemi bulandırıyorsunuz.
Sizin gibi insanlar midemi bulandiriyor. Sanki escinsel insanlarin size bir zarari dokundu gibi konusuyorsunuz. (Eylemler yapan sozde lgbtliler bu dedigim seye dahil degil, onlar sov icin yapmiyorsa benim adim da Efe degil.) Alti ustu cinsel yonelimi karsi cinse degil diye nedir bu kin anlamiyorum ki.

Sizin gibi insanlar midemi bulandiriyor. Sanki escinsel insanlarin size bir zarari dokundu gibi konusuyorsunuz. (Eylemler yapan sozde lgbtliler bu dedigim seye dahil degil, onlar sov icin yapmiyorsa benim adim da Efe degil.) Alti ustu cinsel yonelimi karsi cinse degil diye nedir bu kin anlamiyorum ki.
Neyden hoşlandıkları umrumda değil. "Beden uzak dursunlar" cümlesi hazmetmesi zor bir cümle değil. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın. Uzak durduğu sürece umrumda değil cinsel yönelimleri. Bu onlardan nefret etmeme ve beni kusma eşiğine getirdikleri gerçeğini değiştirmez.

Hiçbir bilimsel bilgiye dayandırmadan söylüyorum ki hastalıktır. Benden uzak dursunlar. Bunları savunan normal insanlar midemi bulandırıyorsunuz.
Hiçbir bilimsel veriye dayandırmadan konuşuyorsun, bilimsel verilere dayandıranlardan miden bulanıyor öyle mi ? Eşcinsel, kadın, erkek ayırmadan önce insana insan muamelesi yapsanız çok daha iyi olur.

Ben kendimi kadın gibi hissedip erkeklerden hoşlanıyor isem bu hem cinsel tercih veya yönelim, hem de cinsiyet seçimi oluyor. Belki toplum sövecek diye erkek vücudunda kalmaya devam ediyorum. Bunu biliyor musun?
Bakin, konu Escinsellik hastalik midir sorusunu sormus, siz araya trans insanlari da katiyorsunuz. Trans insanlar farkli escinseller farkli. Trans insanlar erkek iken kadin olup hala kadinlarla iliskiye girebilirler kendi tercihlerince fakat escinsel insanlar erkek ve kadin olarak dogup hayatinin sonuna kadar cinsiyetlerini degistirmiyorlar tercihlerince ama erkekler ve kadinlar hemcinsleriyle iliskiye giriyor. Trans bireylerin bu konu ile bir ilgisi yok diye dusunuyorum.

Eşcinsellik, hastalık ya da sapkınlık diyenlerin tedavi olması gerekir. Kişi nasıl ki karşı cinse ilgi duyuyor ve kendi cinsine karşı sıfır ilgi duyuyorsa, escinsellerde karşı cinse sıfır ilgi duyup kendi cinselerine ilgi duyuyor. Kişinin kendi cinsine ilgi duymak için cabalamasi ne kadar yersiz ve amaçsız olursa eşcinsellerin karşı cinse ilgi duymak için çaba göstermesi de o kadar olur. Bazisi buna yaratilis der bazisi varoluş, bazisi da tercih der bazısı egilim. Fakat ben tercih olduğunu dusunmuyorum, hatta dusunmuyorum dersem de yalan söylemiş olurum, üzerime vazife ya da beni ilgilendiren bir durum olmadığı için dusunmeyi bile düşünmüyorum. Eşcinsellere saygı duyuyorum demek bile benim nazarimda saygısızlıktir, ne oldu da saygı duyma ihtiyacı duyuyorsun gayet de kendi hayatlarini yaşayan insanlar saygı duyulacak nesi var kadar normal bir durum, egilim ya da tercihleri.

Bakin, konu Escinsellik hastalik midir sorusunu sormus, siz araya trans insanlari da katiyorsunuz. Trans insanlar farkli escinseller farkli. Trans insanlar erkek iken kadin olup hala kadinlarla iliskiye girebilirler kendi tercihlerince fakat escinsel insanlar erkek ve kadin olarak dogup hayatinin sonuna kadar cinsiyetlerini degistirmiyorlar tercihlerince ama erkekler ve kadinlar hemcinsleriyle iliskiye giriyor. Trans bireylerin bu konu ile bir ilgisi yok diye dusunuyorum.
Translar ile ilgili uzaktan yakından bahsetmedim. Kafana göre anlıyorsun.

Hiçbir bilimsel veriye dayandırmadan konuşuyorsun, bilimsel verilere dayandıranlardan miden bulanıyor öyle mi ? Eşcinsel, kadın, erkek ayırmadan önce insana insan muamelesi yapsanız çok daha iyi olur.
Cümleleri o kadar saçma yerlere çekiyorsunuz ki. Benim için senle bir eşcinselin farklılığı yok. İkinize de aynı muameleyi yaparım. Ama etrafımda seni görmek normalken eşcinseli görmek istemiyorum. Düşüncesi bile midemi bulandırıyor. Ama şunu iyi anlayın ki bir hakim olsam kimseye fazla-eksik hak tanımam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı