Eşcinsellik ve neden doğal bir şey olduğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşcinsellik meselesi fazla büyütülüyor. Kendi içinde yaşayana kimse bir şey diyemez.
Bunu özendirip açık eden ise iblisin ta kendisidir. Savunulacak bir yanı yok yani bu meselenin.
Dışarıya "Ben eşcinselim", "Bana ilgi verin" gibi şekilde bağıranlar ile ilgili görüşlerimi belirttim. Onlara saygı duymuyorum.

Bence doğal bir şey değil ama kimsenin hayatı bizi ilgilendirmez herkesin kendi seçimi tartışmaya dahi gerek yok.

Eşcinsellik örneğini verirken osmanlıyı da örnek göstererek amacınızı anlamadım. Evet dünyanın her kesiminde olduğu gibi osmanlıda da vardı. Ama bakın bizim kültürümüzde bile var argümanı ile bir yere varamayız.

Keşke kopyala yapıştır yerine kendi bilgilerinizi paylaşsaydınız .

Şahsi fikrime gelince;

Dünya sağlık örgütü önceden bazı hormon rahatsızlıklarından kaynaklı hastalık olarak tanımlıyordu ve hastalık listesinden çıkardı ve günümüzde artık bir hastalık olmadığı biliyoruz. Nitekim kişilerin kendi tercihleri hastalık sayılmamalı.

Hayvanlar ile insanları bu konuda kıyaslamak afedersin salakça. Hayvanlar hormonları ile hareket eder.
Örn; Aslanda insülin-glukagon hormonları (KAN ŞEKERİ) düşerse yavrularını bile yer affetmez. Ama insan yer mi kızını-oğlunu?

Örn2: Fareler ömrü boyunca belli bir aile grubu ile yaşarlar ve sürekli ensest(akraba-aile) içi çiftleşme gösterirler. Gerek yaşam tarzları gerekse vücutlarından salgılanan hormonlar ile bunu yaşarlar.

Peki biz sadece hormonlar ilemi yaşarız? Tabiki hayır. Bizi hayvanlardan ayıran en önemli özelliğimiz nedir araştır onuda buraya yazmayayım.

Ensest normal bir ilişki mi insanda? HAYIR SAPIKLIKTIR. (Sadece kendi fikirlerimi yazıyorum)
Eşcinsellik normal midir ? SAPIKLIKTIR-İĞRENÇTİR ( Sadece kendi fikrimi yazıyorum )

Lütfen sadece anatomilerimiz birbirine benziyor diye artık faredir maymundur bu türler ile insanları kıyaslamayın. İnsan düşünen, yorumlayan, duygularına hakim olan bir varlıktır. Eğer bunlar olmasaydı ozaman örnekleriniz doğru olur hayvandan bir farkımız olmazdı.

Biraz uzun oldu sabırla okuyanlara teşekkürler. Hayırlı geceler.

Bence doğal bir şey değil ama kimsenin hayatı bizi ilgilendirmez herkesin kendi seçimi tartışmaya dahi gerek yok.
Kimseden desteklemesini istemiyorum. Amacım saygı duyulması. Her yıl binlerce kişi cinsel yönelimleri yüzünden intihar ediyor. Toplum baskısı, aile baskısı vs.

İnsanların doğasında eşcinselliğin olduğunu savunmak için doğadaki hermafrodit canlılara referans vermenin saçmalığından bahsediyorum. Farklı türlerin doğasına referans vererek bunu savunamazsınız. Bu bir mantık hatasıdır. Açıkçası saçmalıktır. Kendi türünü yiyen yamyam canlılar var, bunlar var diye yamyamlık insanlar içinde doğaldır, doğada vardır diyebiliyor musun?

Eşcinsellik örneğini verirken osmanlıyı da örnek göstererek amacınızı anlamadım. Evet dünyanın her kesiminde olduğu gibi osmanlıda da vardı. Ama bakın bizim kültürümüzde bile var argümanı ile bir yere varamayız.
Amacım "Bizim kültürümüzde yok" diyenlere karşı argüman sunmak.
Keşke kopyala yapıştır yerine kendi bilgilerinizi paylaşsaydınız .
Uzun paragraflar kopyala yapıştır. Devamı kendi bilgim.
Lütfen sadece anatomilerimiz birbirine benziyor diye artık faredir maymundur bu türler ile insanları kıyaslamayın. İnsan düşünen, yorumlayan, duygularına hakim olan bir varlıktır. Eğer bunlar olmasaydı ozaman örnekleriniz doğru olur hayvandan bir farkımız olmazdı.
Şempanzeler bizim atalarımız olduğu için onlardan örnek verdim. En doğru örnek o bana kalırsa.

İnsanların doğasında eşcinselliğin olduğunu savunmak için doğadaki hermafrodit canlılara referans vermenin saçmalığından bahsediyorum. Farklı türlerin doğasına referans vererek bunu savunamazsınız. Bu bir mantık hatasıdır. Açıkçası saçmalıktır. Kendi türünü yiyen yamyam canlılar var, bunlar var diye yamyamlık insanlar içinde doğaldır, doğada vardır diyebiliyor musun?

Birçok kişi benzer örneği verdi fakat bir şeyi anlamıyorum, eşcinselliğin başka insanlara ne gibi bir zararı var.

Kendi türünü yiyen yamyam canlılar var, bunlar var diye yamyamlık insanlar içinde doğaldır, doğada vardır diyebiliyor musun?
Daha fazla ilerlemeden, şu önemli nokta vurgulanmalıdır: Bu noktada gelebilecek itirazlardan ilki, bir olgunun doğada bulunuyor olmasının, onun insan için de doğal olması gerektiği anlamına gelmediği yönündedir. Evet, bu tamamen doğrudur! Buna mantık felsefesinde Doğaya Başvurma Safsatası adı verilir. Örneğin doğada yamyamlığın bulunuyor olması, günümüz toplumları açısından yamyamlığın uygun olduğu anlamına gelmez. Arseniğin doğal bir kimyasal olması onu otomatik olarak "iyi" yapmaz, yapamaz.

Ne var ki eşcinselliği bu tip kulağa kötü gelen diğer kavramlarla kıyaslayarak bir tutmak, eşcinselliği kötüleme amaçlı bir girişimden fazlası değildir. Çünkü eşcinsellik, yamyamlığın veya benzeri bazı diğer vahşi davranışların aksine, toplum içerisindeki diğer bireylere hiçbir zarar vermediği gibi, diğer bireylerin istekleri dışında bir şeyler yapmasına zorlanması gibi bir içeriği de bulunmamaktadır. Üstelik, eşcinsellik kavramının doğa-dışı olması için doğrudan biyolojik herhangi bir sebep de görülmemektedir. Az önce belirttiğimiz gibi eşcinsellik, sadece günümüzde bir avuç türde görülen bir "anomali" değildir. Tam tersine, evrimsel sürecin ölümcül ve sert testine muhtemelen milyonlarca yıldır direnebilmiş bir özelliktir. Bu sebeple, bu özelliğin doğada neden belirdiği ve evrimsel süreçte korunduğu anlaşılmak zorundadır.

Bir diğer deyişle, eşcinselliğin doğada da bulunuyor olduğu gerçeğinden bahsederken amaç, "Bakın, doğada da var; demek ki eşcinsellik iyidir." gibi bir argüman üretmek değildir. Eşcinselliğe yöneltilen "Anormallik; çünkü canlıların üremesine engel oluyor." argümanının hatalı veya en azından eksik olması gerektiğine işaret etmek amacıyla geliştirilen bir argümandır. Çünkü eşcinsellik mutlak yok oluş anlamına gelseydi bu kadar çok sayıda türde, bu kadar yaygın olarak görmeyi beklemezdik. Dolayısıyla eşcinselliği sadece şahsi inançlar ve düşünceler çerçevesinde, sırf alışılagelmiş tanımların dışarısında gibi gözüküyor olduğu için bir cinsel yönelimi "anormal" saymak ve karşı propaganda yürütmek, en yumuşak tabiriyle insanlık dışıdır. Bu zayıf iddialardan uzaklaşılması ve konunun bilimsel arka planının irdelenmesi gerekmektedir.

Amacım "Bizim kültürümüzde yok" diyenlere karşı argüman sunmak.

Uzun paragraflar kopyala yapıştır. Devamı kendi bilgim.

Şempanzeler bizim atalarımız olduğu için onlardan örnek verdim. En doğru örnek o bana kalırsa.
Kusura bakma benim atam şempanze değil seninki öyle olabilir.

Nasıl bir namussuzluk? Sen Türksün de biz değil miyiz? Konuda belirttim, Osmanlı da bir Türk devleti.

Hocam ben eşcinsel değilim, bunu belirteyim. Eşcinselliğin niye normal olmadığını düşünüyorsunuz?

Her cinsel ilişkininin sonunda çocuk mu oluyor?
Anormal oldugunu dusunmuyorum, normal olduguna kanit olarak dogada var demek hatalidir diyorum. Dogada var olan her sey normaldir algisi cok hatali.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı