ESET hangi sürüm kullanılmalı?

@Dutchman Hocam sanırım benim en son sorduğum soruyu görmediniz onu cevaplarsanız sevinirim.

Böyle kullanmam sıkıntı çıkarmıyorsa böyle kullanabilir miyim?
Ve zamanlanmış tarama nasıl kapatılıyor?
Zamanlanmış ilk taramayı kapatmak disk ömrüne olumlu etki etse de ESET'in sınıflandırma yapmasını engelleyecek. ESET ilk taramayı geçmiş saldırı izlerini aramak ve sistemi sınıflandırmak için kullanır. Bu sayede olası bir saldırıda veya sızıntıda ilk bakacağı yerler bellidir, zararlılardan daha önce eylem alır. İlk taramayı kapatmayı önermiyorum, geçmiş saldırı izinden ziyade ESET'in sistem sınıflandırması yapması oldukça önemli. KTS kullanmaya devam edebilirsiniz bana kalırsa, Kaspersky'dan ayrılmak için büyük bir sebep yok.

Böyle kullanmam sıkıntı çıkarmıyorsa böyle kullanabilir miyim?
Ve zamanlanmış tarama nasıl kapatılıyor?
Zamanlayıcı gibi bir yer olması lazım programda, orada görevler yer alıyor, oradan 'otomatik ilk tarama'yı kapatmalısın.

Yeni sürümlerde bu görevin olup olmadığından emin değilim, help'te de bulamadım, teyit için ilgili yolu izleyerek bakabilirsin.

@Dutchman Buna ne diyorsunuz hocam?
Doğrudan zararlı demek doğru olmaz, fakat Kaspersky kurulan sistemde sınıflandırma yapmıyor diye biliyorum. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.

3 ayda bir kaldır-kur yapmak yerine KSC Free kullanın, adaptif güvenlik motoruna sahip ve koruma oranı da IS'e oldukça yakın.

ESET sponsorluğu falan mı alındı? Hiç beğenmediğim antivirüs önerilip duruyor. Comodo+ ayar yapıp sonsuza dek kullanmak daha mantıklı yaptığından. Kalıntı üstüne kalıntı bırakıyor yeni antivirüslere geçmek.

ESET sponsorluğu falan mı alındı? Hiç beğenmediğim antivirüs önerilip duruyor.comodo+ ayar yapıp sonsuza dek kullanmak daha mantıklı yaptığından. Kalıntı üstüne kalıntı bırakıyor yeni antivirüslere geçmek.

ESET sponsorluğu almadım şu anki testlerde daha önde çıktığı için ESET kullanmak istedim.

ESET sponsorluğu falan mı alındı? Hiç beğenmediğim antivirüs önerilip duruyor. Comodo+ ayar yapıp sonsuza dek kullanmak daha mantıklı yaptığından. Kalıntı üstüne kalıntı bırakıyor yeni antivirüslere geçmek.
Siz beğenmiyorsunuz diye piyasadaki en gelişmiş katman teknolojilerine sahip bir ürünü önermeyelim mi?

Siz beğenmiyorsunuz diye piyasadaki en gelişmiş katman teknolojilerine sahip bir ürünü önermeyelim mi?
En gelişmiş.
1656274475994.png

1656274440540.png

1656274541976.png

Muazzam! 2 kez ikinci "kategoride" olup ilk 5'e giremeyen (çaktırma diğer testte 10'a giremiyor, AVG=Avast o yüzden 10) ve en büyük başarısı performans testinde. Hiçbir temeliniz olmadan bir şeyler uydurup yazmayın bir daha, araştırın yazın.

1656274676563.png

Bu da geçen yılın listesi. Öncesinde de yoktu bu boş program, şimdi de yok, var oluşundan beridir de bir halta yaramadı boşa para harcatmak dışında.

Başka görüşler için de şöyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiçbir yerde bu programın vasfının olmadığını görmen için bunlar. Tek bir yerde ESET az çok iş yapıyor diyor o da Kaspersky ile eşit puan almış 2021 aralıkta.

Bu siteyi beğenmem ama al kullanırsın belki savunmak için.

ESET sponsorluğu almadım şu anki testlerde daha önde çıktığı için ESET kullanmak istedim.
Hangi testmiş o?

En gelişmiş.
Eki Görüntüle 1432797
Eki Görüntüle 1432796
Eki Görüntüle 1432799

Muazzam! 2 kez ikinci "kategoride" olup ilk 5'e giremeyen (çaktırma diğer testte 10'a giremiyor, AVG=Avast o yüzden 10) ve en büyük başarısı performans testinde. Hiçbir temeliniz olmadan bir şeyler uydurup yazmayın bir daha, araştırın yazın.

Eki Görüntüle 1432801
Bu da geçen yılın listesi. Öncesinde de yoktu bu boş program, şimdi de yok, var oluşundan beridir de bir halta yaramadı boşa para harcatmak dışında.

Başka görüşler için de şöyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiçbir yerde bu programın vasfının olmadığını görmen için bunlar. Tek bir yerde ESET az çok iş yapıyor diyor o da Kaspersky ile eşit puan almış 2021 aralıkta.

Bu siteyi beğenmem ama al kullanırsın belki savunmak için.

Hangi testmiş o?
Kesinlikle katılıyorum hocam. İşi gücü bilmeyenler çıkıyor ESET öneriyor, bence Protegent daha iyi ESET'ten.

Attığınız kanıtlara da hayran kaldım, aylık rapor sonuçlarını paylaşıp sanki son 10 yılın raporlarının genel ortalamasıymış gibi ele almışsınız, çok iyi bir değerlendirme olmuş. Belki hayatınızda ESET kullanmadınız ama olsun.

Belki Exploit Protection, UEFI Firmware Layer, DNA Detection, AI Motoru, LiveGrid ve Live Guard sistemi, HIPS koruması, Dahili sandbox ve Local Network Layer özelliklerinden bihabersiniz ama olsun, yine de attığınız testler doğrultusunda aylık düşük tespit oranı sebebiyle (%99 çok düşük) ESET'ten vazgeçtim. Çalıştığım tüm ortaklarımıza da mailler atarak ESET'i kaldırmalarını söyledim. ESET kullanan kişileri de gördüğüm yerde engelleyeceğim bundan sonra.

- Laf anlatmaktan yoruldum, bir milyon açıklamasını yapacağım, iki milyon karşı iddia ile karşıma gelecek. Gönlü olsun ne yapalım. -

AV-Test sonucu paylaşanlara karşı genel tavrım üsttedir.

Kesinlikle katılıyorum hocam. İşi gücü bilmeyenler çıkıyor ESET öneriyor, bence Protegent daha iyi ESET'ten.

Attığınız kanıtlara da hayran kaldım, aylık rapor sonuçlarını paylaşıp sanki son 10 yılın raporlarının genel ortalamasıymış gibi ele almışsınız, çok iyi bir değerlendirme olmuş. Belki hayatınızda ESET kullanmadınız ama olsun.

Belki Exploit Protection, UEFI Firmware Layer, DNA Detection, AI Motoru, LiveGrid ve Live Guard sistemi, HIPS koruması, Dahili sandbox ve Local Network Layer özelliklerinden bihabersiniz ama olsun, yine de attığınız testler doğrultusunda aylık düşük tespit oranı sebebiyle ESET'ten vazgeçtim. Çalıştığım tüm ortaklarımıza da mailler atarak ESET'i kaldırmalarını söyledim. ESET kullanan kişileri de gördüğüm yerde engelleyeceğim bundan sonra.

- Laf anlatmaktan yoruldum, bir milyon açıklamasını yapacağım, iki milyon karşı iddia ile karşıma gelecek. Gönlü olsun ne yapalım. -
Yıllık da attım ama sen bilirsin. Sen kullan nasıl olsa ev kullanıcılarına atak önemsiz ve performans en önemli etken.
"Dahili sandbox ve Local Network Layer özelliklerinden bihabersiniz ama olsun." herkes yaptıktan sonra yapılanlar listesine hoş geldin. "DNA Detection, AI Motoru" aynı şey, tebrikler. "LiveGrid ve Live Guard" bu da bulutla aynı şey aslında, Kaspersky KSN gibi yani. Neredeyse virüsleri arada yakalıyor diye tebrik edeceksin.

"Çalıştığım tüm ortaklarımıza da mailler atarak ESET'i kaldırmalarını söyledim." Enterprise için ESET yerine Microsoft'la anlaşmak-talep etmek daha mantıklı, en azından kurulumlarını yapmaya kendileri geliyor.

Bu arada haklısın, Immunet bile nal toplatır :)

Geri
Yukarı