ESET nod32 illegal Key ile virüs bulaşır mı?

Ssiyah

Picopat
Daha fazla  
Selamlar, 1 hafta sonra falan Kaspersky av alacağım. Yalnız şu anlık internette bulunan aktivasyon anahtarlarından kullanıyorum, sorum ise şu: Yasal olmayan Key kullanırken, ESET'e güncelleme geldiğinde virus bulaşma ihtimali var mı?

Selamlar, 1 hafta sonra falan Kaspersky av alacağım. Yalnız şu anlık internette bulunan aktivasyon anahtarlarından kullanıyorum, sorum ise şu: Yasal olmayan Key kullanırken, ESET'e güncelleme geldiğinde virus bulaşma ihtimali var mı?
Virüs bulaşmaz ama bir anda lisans devre dışı diyebilir.

Yasal olmayan ürün anahtarları, ESET tarafından takibe alınıyor ve bu duruma bağlı olarak eksik güncelleme almalarını sağlıyorlar. Korsan olarak kullanılan bir ürün anahtarı ile satın alınmış ve orijinal olan bir ürün anahtarı aynı veritabanı güncellemeleri alamamaktadır.

Kısa süreli de olsa, korsan olarak elde edilen bir ürün anahtarını kullanmanızı pek önermem. Bunun yerine daha sağlıklı olması açısından, Kaspersky Security Cloud Free (yakın zamanda Kaspersky Antivirüs kullanacağınızdan dolayı) kullanmanızı öneririm.

@unnamedington
ESET'in korsan lisansla etkinleştirilmiş ürünlere eksik güncelleştirme gönderdiği bilgisine şahsen inanmıyorum. Bu iddiayı yanlış hatırlamıyorsam THE_MILLER ortaya atmıştı, ancak buna herhangi bir kanıt da göstermemişti, şu an aktif olsa ona sormayı çok isterdim, ama değil.

Düşünüldüğünde de tespit edilen korsan lisanslara eksik güncelleme göndermek pek mantıklı bir eylem değil. Öyle olduğunu varsaysak bile ESET koruma sağlamaya devam ettiğinden orijinal lisanslı kullanıcıların hakları ihlal edilmiş olacaktı.

Konuyu netleştirmek için bizzat ESET forumda sordum ve yetkili bir kişiden şu yanıtı aldım:
Either a pirated license cannot be used for activation or it will be cancelled soon and ESET will stop providing protection.

Son düzenleme:
@terzarima evet, ben de @THE_MILLER ve @24099 sayesinde bu tarz bir iddianın olduğunu öğrenmiştim.
Düşünüldüğünde de tespit edilen korsan lisanslara eksik güncelleme göndermek pek mantıklı bir eylem değil. Öyle olduğunu varsaysak bile ESET koruma sağlamaya devam ettiğinden orijinal lisanslı kullanıcıların hakları ihlal edilmiş olacaktı.
Evet, bu konuda haklısın. @THE_MILLER uzun bir süreden beri burada olmadığı için @24099'a da bu soruyu yönetebiliriz. Çünkü eksik veritabanı güncellemesini daha çok kendisinin mesajlarından görmüştüm. Bu iddianın ortaya atılmasının kaynakçasını merak ediyorum.
Konuyu netleştirmek için bizzat ESET forumda sordum ve yetkili bir kişiden şu yanıtı aldım:

O hâlde ESET forumunda da denildiği gibi, kullanıcıların indirmiş oldukları ESET yazılımının içerisinde tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Bu yüzden bir satıcının vermiş olduğu ürün anahtarlarını, kırılmış olan ESET yazılımının içerisinde etkinleştirebiliyorlar. Aksi takdirde, orijinal site içerisinde bulunan ESET ürününde korsan ürün anahtarı etkinleştirilmesi söz konusu olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı