Eşit ağırlık seçen biri üniversitede ne okumalı?

Technomember0

Decapat
Merhaba. Eşit ağırlık bölümündeyim tavsiye edebileceğiniz meslekler var mı? Çok kararsızım önü açık olsun ona göre hedef koyup çalışmak beni daha motive edecektir. Maaşı çalışma şartları uygun olarak ne tavsiye edersiniz?

Merhaba. Eşit ağırlık bölümündeyim tavsiye edebileceğiniz meslekler var mı? Çok kararsızım önü açık olsun ona göre hedef koyup çalışmak beni daha motive edecektir. Maaşı çalışma şartları uygun olarak ne tavsiye edersiniz?

TÜİK yükseköğretim istihdam göstergeleri raporuna göre:

Lisans mezunlarının kayıtlı istihdam oranı:
Yönetim bilişim sistemleri: %73,6
Hukuk: %52,4
Psikoloji: %60,1

Gruplara göre lisans mezunlarının aylık ortalama kazançları:
Yönetim bilişim sistemleri: Yüksek (48. sırada)
Hukuk: Yüksek (51. sırada)
Psikoloji: Çok düşük (166. sırada)

Eşit Ağırlık’ta gerek iş istihdamı gerek maaş açısından en iyi seçeneklerden birisi Yönetim Bilişim Sistemleri.

TÜİK yükseköğretim istihdam göstergeleri raporuna göre:

Lisans mezunlarının kayıtlı istihdam oranı:
Yönetim bilişim sistemleri: %73,6
Hukuk: %52,4
Psikoloji: %60,1

Gruplara göre lisans mezunlarının aylık ortalama kazançları:
Yönetim bilişim sistemleri: Yüksek (48. sırada)
Hukuk: Yüksek (51. sırada)
Psikoloji: Çok düşük (166. sırada)

Eşit Ağırlık’ta gerek iş istihdamı gerek maaş açısından en iyi seçeneklerden birisi Yönetim Bilişim Sistemleri.
Hocam henüz yönetim bilişim sistemleri nedir bilmiyorum. Anlatırsanız sevinirim ona göre bir karar verme aşamasına gelmek zorundayım.

Hocam henüz yönetim bilişim sistemleri nedir bilmiyorum. Anlatırsanız sevinirim ona göre bir karar verme aşamasına gelmek zorundayım.

Genel olarak mezunları yazılım sektöründe çalışıyorlar, mesela benim çalıştığım şirkette büyük çoğunluğu analist olarak çalışıyor, tabiki işin geliştirme tarafında çalışanlar da var. Hem yönetim hem yazılım ile ilgili multidisipliner bir bölüm, ilerleyeceğin alanı kendine göre okurken belirleyebilmeni sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı