Eşit ağırlık seçilir mi?

Önde gelen ve benim şahsen ciddi bulduğum 3 eşit ağırlık bölümü var.
1- hukuk: Ülkede en çok okunan ve en çok işsizin olduğu, avukatların ofiste sinek avladığı bir ortam. Çöküşte.
2-psikoloji: Direkt olarak ilgimi çekmediği ve maddi yönden de pek cazip bulamadığım için seçmeyi düşünmem.
3-iktisat, ekonomi, bankacılık: Yoğun çalışma saatlerine rağmen düşük maaşlar ve istihdam yetersizliği var. Kararsızım yine:)
Bu söylediklerim yakınlarımdan ve araştırdıklarımdan yola çıkarak yaptığım yorumlardır. Öte yandan sayısal kısma bakınca daha çeşitli bölüm ve daha az kaygı görüyorum. Fen bilimlerimi yetersiz bulduğum için sayısal geçme isteğim de yok. Eşit ağırlıK'den devam edip işsiz kalma korkusu da cabası. Biraz çorba ettim ama yardımcı olursanız sevinirim :)

İyi bir üniversitede iksitat, ekonomi, işletme okuyunca iyi maaş kazandırır.

Biraz maymub bir soru olacak ama sormalıyım. İşletme okuyan kişi tam olarak ne yapar? Şirket yönetimi gibi bir şey mi oluyor. Ayrıca sermaye gerekmez mi?

Sermaye sadece kendi şirketini kurarsan gerekli onun dışında şirketlerde yapabileceğin onlarca şey var o biraz da sana ne ile geleceklerine bağlı. Zaten ilk 7-8 bine girersen iş arama derdin bile olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı