Eşit ağırlıkta önü açık bölümler nelerdir?

Hukuk kesinlikle okuma. Ben senin yerinde olsam ''okuyanın cezalandırıldığı, okumayanın mükâfatlandırıldığı'' bu ülkede, en azından 2 yıllık tıp ile alâkalı mesleklere yönelirdim. Hem işin garanti hem de maaşı tatmin edici.

Kendim 3 yıllık avukatım; inan ki hukuk ilminde allâme olsan bile müşterin yoksa ki müşterin de alelâde müşteri olmamalı, zengin müşteri çevren olmalı ya da babandan kalan soyadınızın reklamının babanız tarafından yıllardır yapıldığı ve dolayısıyla oturmuş bir müşteri çevreniz yoksa, avukatlık yapılacak iş değildir.

Tv'lerde gördüğünüz zengin avukat tiplemelerinin gerçek hayatta karşılığı maâlesef yoktur. Her 10 avukattan 9'unun 3 ila 5 sene içinde bürosunu kapatmak zorunda kaldığını bilen sayısı azdır.

Hâkim-savcı ol diyenlere ise gülüyorum. 2 defa girdiğim ve yazılı sınavını derece ile geçtiğim bu sınavın mülakatında (ki 3 dk. süren mülakattan bahsediyorum-3 dk'da neyi nasıl tespit edecekler bu husus gülünç zaten) elendim. Bu sene yazılı sınavda birinci ve ikinci olanları elediler meselâ. Sebep ne? Ankara'da dayın yok da ondan. Dayın varsa, torpil yapıp kul hakkı yiyecek kadar ar, namus, şeref yoksunuyum diyorsan hâkim-savcılık şimdiden ol bil.

Bunun dışında avukatlıkla alakalı veya genel olarak hukuk bölümüyle alakalı soru sormak istersen yazarsın, cevaplayabilirim.

Not: Marmara Hukuk, Avukat (mesleğini bırakmanın eşiğinde)

Hukuk kesinlikle okuma. Ben senin yerinde olsam "okuyanın cezalandırıldığı, okumayanın mükâfatlandırıldığı" bu ülkede, en azından 2 yıllık tıp ile alâkalı mesleklere yönelirdim. Hem işin garanti hem de maaşı tatmin edici.

Kendim 3 yıllık avukatım; inan ki hukuk ilminde allâme olsan bile müşterin yoksa ki müşterin de alelâde müşteri olmamalı, zengin müşteri çevren olmalı ya da babandan kalan soyadınızın reklamının babanız tarafından yıllardır yapıldığı ve dolayısıyla oturmuş bir müşteri çevreniz yoksa, avukatlık yapılacak iş değildir.

TV'lerde gördüğünüz zengin avukat tiplemelerinin gerçek hayatta karşılığı maâlesef yoktur. Her 10 avukattan 9'unun 3 ila 5 sene içinde bürosunu kapatmak zorunda kaldığını bilen sayısı azdır.

Hâkim-savcı ol diyenlere ise gülüyorum. 2 defa girdiğim ve yazılı sınavını derece ile geçtiğim bu sınavın mülakatında (ki 3 dakika süren mülakattan bahsediyorum-3 Dk'da neyi nasıl tespit edecekler bu husus gülünç zaten) elendim. Bu sene yazılı sınavda birinci ve ikinci olanları elediler meselâ. Sebep ne? Ankara'da dayın yok da ondan. Dayın varsa, torpil yapıp kul hakkı yiyecek kadar ar, namus, şeref yoksunuyum diyorsan hâkim-savcılık şimdiden ol bil.

Bunun dışında avukatlıkla alakalı veya genel olarak hukuk bölümüyle alakalı soru sormak istersen yazarsın, cevaplayabilirim.

Not: Marmara hukuk, avukat (mesleğini bırakmanın eşiğinde)

Hocam hukuk açıkçası düşünmüyorum dediklerinizde bence de haklısınız.

1. Yönetim Bilişim Sistemleri. Bilgisayar Mühendisliği ile İşletmenin birleşmesi gibi düşünebilirsin.

2. Turizm İşletmeciliği. Taban sıralaması yükselen bölümlerdenmiş sanırım. Deniz kıyısında bulunan lüks bir otelde hem çalışmak hem de arada bir denize girmek ve otelin imkanlarından yararlanmak fena olmayabilir.

3. Uluslararası Ticaret. Bu bölümün de Uluslararası İlişkiler ile İktisat bölümünün karışımı gibi olduğunu duydum. Bir de UT&İşletmecilik bölümü var ama bu bölümle UT arasındaki farkın ne olduğunu tam bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı