Eşit Ağırlıktan Dile Geçmek

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
11.Sınıfım. Sayısaldan Eşit Ağırlığa geçtim. Sayısaldaki bölümler ilgimi çekmiyordu çünkü. Şimdi ise İngilizce öğretmeni beni dile çağırıyor. Dilde rahat iş bulursun diyor. Üniversitede bile özel ders vererek para kazanırsın diyor. Eşit ağırlıkta hukuk hedefliyorum ama hem kazanması hem okuması hem sınavları hem atanması zor. Psikoloji, felsefe, ekonomi, iç mimarlık, grafik tasarımı gibi bölümler de ilgimi çekmiyor değil. Küçüklüğümden beri İngilizce öğretmenliği ile hakimlik arasındaydım ama hakimlik fazla sorumluluk istiyor. Bunun altından kalkabileceğimi sanmıyorum. İngilizceyi ve yeni dil öğrenmeyi seviyorum. İngilizcem iyi. Gayet çalışacağıma inanıyorum, dil sınıfında yakın arkadaşım var destek çıkarız birbirimize. Benim için önemli olan işsiz kalmamak. Çabuk iş bulmak. Üç kuruşla da yetinebilirim ama işsiz kalmak istemiyorum. Önerileriniz nedir? Sizce geçeyim mi dile? İş imkanı var mıdır? Para kazanabilir miyim? Önerir misiniz? Şu an geçsem sınavları İngilizce sınavını halledebilir miyim? Haftaya sınavlar başlıyor ve İngilizce 12 saat.

11.Sınıfım. Sayısaldan Eşit Ağırlığa geçtim. Sayısaldaki bölümler ilgimi çekmiyordu çünkü. Şimdi ise İngilizce öğretmeni beni dile çağırıyor. Dilde rahat iş bulursun diyor. Üniversitede bile özel ders vererek para kazanırsın diyor. Eşit ağırlıkta hukuk hedefliyorum ama hem kazanması hem okuması hem sınavları hem atanması zor. Psikoloji, felsefe, ekonomi, iç mimarlık, grafik tasarımı gibi bölümler de ilgimi çekmiyor değil. Küçüklüğümden beri İngilizce öğretmenliği ile hakimlik arasındaydım ama hakimlik fazla sorumluluk istiyor. Bunun altından kalkabileceğimi sanmıyorum. İngilizceyi ve yeni dil öğrenmeyi seviyorum. İngilizcem iyi. Gayet çalışacağıma inanıyorum, dil sınıfında yakın arkadaşım var destek çıkarız birbirimize. Benim için önemli olan işsiz kalmamak. Çabuk iş bulmak. Üç kuruşla da yetinebilirim ama işsiz kalmak istemiyorum. Önerileriniz nedir? Sizce geçeyim mi dile? İş imkanı var mıdır? Para kazanabilir miyim? Önerir misiniz? Şu an geçsem sınavları İngilizce sınavını halledebilir miyim? Haftaya sınavlar başlıyor ve İngilizce 12 saat.

Ayrıca İngilizce Hoca'sının öğrenci çekmeye çalıştığı yok. Sınıfı 15 kişi falan. Kendi iki çocuğu da dil okudu.

Son düzenleme:
İssiz kalmak istemiyorum deyip dili sorman?
İssiz kalmamak en onemli isteginse sayisaldan gireceksin veya esit agirlikta derece yapacaksin. Ogretmeninin dil ile is bulabilecegini soylemesi de ayri bir komedi :D elbette isten kasti kolelik degilse…
Ayrica iyi bir bolumde-okulda okuyacaksan zor olmayan bir yer bulamazsin, en azindan ben duymadim.

sayisaldan gireceksin veya esit agirlikta derece yapacaksin.

Sayısaldan giren herkes iş buldu mu? EA derece yaptın diyelim iş burada bitiyor mu? Bölümü okusan bile herkes oraya akın ediyor. Her ea'nın ağzında hukuk veya psikoloji var.

Ogretmeninin dil ile is bulabilecegini soylemesi de ayri bir komedi

Bulamayacağımı düşünse neden söylesin ki?

elbette isten kasti kolelik degilse…

Kölelik olmayan iş mi var? Kendi sürünün çobanı dahi olsan koyunun kölesi oluyorsun, ticaretle uğraşsan uğraştığın maddenin kölesi oluyorsun. Hukuk okuyup hakim olsan devletin fazla para kazanan kölesi oluyorsun. Avukat olsan başka avukatın asgari ücretli kölesi oluyorsun. Veteriner olsan başka bir veterinerin asgari ücretli kölesi oluyorsun ama İngilizce öğretmeni olsan devletin ortalama para alan, cumartesi pazarı olan, yarım gün çalışan, bazı günler hiç çalışmayan, isteğine bağlı olarak sabah gelip öğlen işten çıkan veya öğlen gelip ikindi vakti işten çıkan, milli tatilleri olan, dini tatilleri olan, yaz tatili, yılda iki kez ara tatili, 15 tatili olan bir kölesi oluyorsun. Özel dersde versen istediğin gibi gider gelirsin. Ek gelirin de olur. Akşam eve gider kitap çevirir para kazanırsın, kitap yazar para kazanırsın, sayfa çeviriliği yapar para kazanırsın. Özel dersleri de online yaparsan çok rahatsın. Özel dersin saati 150 - 1500 arası değişiyor.

Ayrica iyi bir bolumde-okulda okuyacaksan zor olmayan bir yer bulamazsin, en azindan ben duymadim.

Dil çok rahat diğer bölümlere göre. EA da mat hariç rahat. Say da çok zor değil. Sözel ise en kolayı.

Dediğim gibi hocanın iki çocuğu da dilde okudu. Kötü bir bölüm olsa okutmazdı herhalde.

Sayısaldan giren herkes iş buldu mu? EA derece yaptın diyelim iş burada bitiyor mu? Bölümü okusan bile herkes oraya akın ediyor. Her EA'nın ağzında hukuk veya psikoloji var.

Bulamayacağımı düşünse neden söylesin ki?

Kölelik olmayan iş mi var? Kendi sürünün çobanı dahi olsan koyunun kölesi oluyorsun, ticaretle uğraşsan uğraştığın maddenin kölesi oluyorsun. Hukuk okuyup hakim olsan devletin fazla para kazanan kölesi oluyorsun. Avukat olsan başka avukatın asgari ücretli kölesi oluyorsun. Veteriner olsan başka bir veterinerin asgari ücretli kölesi oluyorsun ama İngilizce öğretmeni olsan devletin ortalama para alan, cumartesi pazarı olan, yarım gün çalışan, bazı günler hiç çalışmayan, isteğine bağlı olarak sabah gelip öğlen işten çıkan veya öğlen gelip ikindi vakti işten çıkan, milli tatilleri olan, dini tatilleri olan, yaz tatili, yılda iki kez ara tatili, 15 tatili olan bir kölesi oluyorsun. Özel dersde versen istediğin gibi gider gelirsin. Ek gelirin de olur. Akşam eve gider kitap çevirir para kazanırsın, kitap yazar para kazanırsın, sayfa çeviriliği yapar para kazanırsın. Özel dersleri de Online yaparsan çok rahatsın. Özel dersin saati 150 - 1500 arası değişiyor.

Dil çok rahat diğer bölümlere göre. EA da mat hariç rahat. Say da çok zor değil. Sözel ise en kolayı.

Dediğim gibi hocanın iki çocuğu da dilde okudu. Kötü bir bölüm olsa okutmazdı herhalde.

Ben ea dereceden veya say ıyı bolum cok calısmaktan bahsedıyorum sızse issiz kalmak dıyorsunuz. Ülke gerceklerını tam olarak ıdrak edememıssınız. 200? bınden giren bırını sayısalda ıs bulamadı diye orneklendıremezsınız. O adamların zaten okumaması gerekıyor. Maddi olark ıyıyım, ben istedigim seyı yapmak ıstıyorum dıyorsanız secebilirsiniz yoksa da kendınınızı bosa kandırmayın. Karar sızın, olası hayal kırıklıgı ıle sevıncı de sızın.

Ayrıca sız kolelıgın ne oldugunu da anlamıyorsunuz, populer kulture yapısıp modern kolelık her yerde ile tanımlayamazsınız. Insanların ne kosullar altında yasadıgını hiç mı bılmıyorsunuz?

Tekrardan ayrıca altı ustu yabancı dılle sıze kımse de hayal ettıgınız saatlık ucretı vermez. En populer veya cokca tercıh edılen ozel dersler olan lıse sayısal derslerı ıcın bıle ıyı ogretmenler ortalama 700-1000 alıyor. Bahsettıgınız seyın kıytırıktan İngilizce oldugunu unutuyorsunuz. Son olarak tam bılmesem de cevırmenler cok ama cok az kazandıgını okumustum diye hatırlıyorum, verdıgınız orneklerın hıcbırı asgari etrafında sekıllenen bır ucretten oteye gıdemıyor.

O hocaya da sorun, cocukları ne sıralama yapmıs da tercıh etmısler dılı:)
Herkesın bı' kapasıtesı var degıl mı?

Son düzenleme:
Ben ea dereceden veya say ıyı bolum cok calısmaktan bahsedıyorum sızse issiz kalmak dıyorsunuz.

Bende diyorum ki her derece yapan iş buluyor mu? Hukuk örneğini veriyorum size. En kötüsu 100 bin ile alıyor. Adam gibisi 2 bin ile. Hukuk okuyan herkes çok iyi paralarla çalışıyor mu? Bunu size soruyorum ama cevap alamıyorum.

Bende diyorum ki her derece yapan iş buluyor mu? Hukuk örneğini veriyorum size. En kötüsu 100 bin ile alıyor. Adam gibisi 2 bin ile. Hukuk okuyan herkes çok iyi paralarla çalışıyor mu? Bunu size soruyorum ama cevap alamıyorum.
Derece yapan ıs bulamıyor dıye bır sey yok, yok. Unıversıteye gıdıp yatan bırkac derece ogrencısı harıc kımsenın derdı olmaz. Sosyal medyada YUZBINLI sıralama yapan ınsanların kendını avutusundan ıbarettır derece yapanlar ıssız kalmayacak dıye bır sey yok lafları.

Yeni konular

Geri
Yukarı