Eski anakarta RGB fan

AGB

Centipat
Bir arkadaşıma ucuza kasa topluyoruz düşündüğümüz parçalar ikinci el ve hazırda bir 155TL 710GB HDD içeren kasa bulduk kasanın dışı çok hoşuna gitti kasanın kullandığı RAM'ler de DDR3 2 GB olduğu için bize şahane geldi.
Kasayı alır almaz modifikasyon yapıp yeni parçaları alıp takacağız fakat bir sorun var.
Bu kasaya RGB fan takabilir miyiz?
Kasanın fotoğrafları altta bulunuyor 20cm bir fanı var sanırsam onu da değiştirmeyi planlıyoruz kısacası bu kasaya yapılabilecek modifikasyonların çoğunu yapacağız.
Ama RGB fanı takabilir miyiz bilmiyoruz.

20200527_211033.jpg
20200527_211026.jpg

Evet olur. Normal fan gibi bağlayın, RGB kablolarını kontrolcüye bağlayın. Kontrolcünün güç girişini PSU'dan bağlayın. Genelde sata yada molex olurlar. Daha sonra uzaktan kumanda ile renklerini değiştirebilirsiniz.
Teşekkür ederim bir sorum daha bu kasanın nerelerine fan takabiliriz sadece yan ve arka tarafa mı içine takmak istesek takamaz mıyız?

Teşekkür ederim bir sorum daha bu kasanın nerelerine fan takabiliriz sadece yan ve arka tarafa mı içine takmak istesek takamaz mıyız?
Kasayı bilmediğim için birşey diyemem. Kasanın nerelerinde fan takmak için yuva var onu kontrol edin ona göre takarsınız. Bazıları fan yuvasını kendi açıyor matkapla falan. Hangi aparatı kullanıyorlar tam bilmiyorum ama gerek yok bence.

Kasayı bilmediğim için birşey diyemem. Kasanın nerelerinde fan takmak için yuva var onu kontrol edin ona göre takarsınız. Bazıları fan yuvasını kendi açıyor matkapla falan. Hangi aparatı kullanıyorlar tam bilmiyorum ama gerek yok bence.
Teşekkür ederim bir kaç sorum daha var
GREAT WALL RGB DDR3-DDR4 RAM SOĞUTUCU Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ramlara bundan taksak
Ön taraftaki fanı da
20cm fan RGB LEDLİ 12 Volt Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bunu ile değiştirsek yapabilir miyiz

Teşekkür ederim bir kaç sorum daha var
GREAT WALL RGB DDR3-DDR4 RAM SOĞUTUCU Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ramlara bundan taksak
Ön taraftaki fanı da
20cm fan RGB LEDLİ 12 Volt Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bunu ile değiştirsek yapabilir miyiz
Yaparsınız ama RAM soğutucu bana fazla pahalı geldi. Aliexpress'te çok ucuza modeller var oradan bakın bence. Onun dışında öndeki fan 20 cm'mi? 20 cm ise değiştirebilirsin fakat RGB ışıkları yanmayabilir alacağın kontrolcüye uyumlu olmayabilir. Farklı marka sonuçta. Eğer ışıklar sabit yanıyorsa sorun çıkmaz. Yani RGB bağlantısı yapmadan kendinden bu şekil ışıklı geliyorsa ışık konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Satıcıya bir sorun derim.

Burada 2 adeti 114 TL

kargo 15 TL. Vergide en fazla 30 çıksa, 160 TL'ye iki adet almış olursunuz.

Yaparsınız ama RAM soğutucu bana fazla pahalı geldi. Aliexpress'te çok ucuza modeller var oradan bakın bence. Onun dışında öndeki fan 20 cm'mi? 20 cm ise değiştirebilirsin fakat RGB ışıkları yanmayabilir alacağın kontrolcüye uyumlu olmayabilir. Farklı marka sonuçta. Eğer ışıklar sabit yanıyorsa sorun çıkmaz. Yani RGB bağlantısı yapmadan kendinden bu şekil ışıklı geliyorsa ışık konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Satıcıya bir sorun derim.

Burada 2 adeti 114 TL

Kargo 15 TL. Vergide en fazla 30 çıksa, 160 TL'ye iki adet almış olursunuz.

RAM olayını dediğiniz gibi yapacağım bir de hava soğutma yerine Aliexpress'den sıvı soğutma alsak sizce nasıl olur? Daha uygun sanırım orada soğutmanın RGB'si çalışır mı o da ayrı bir konu 😁
Bu arada kasayı boyamayı düşünüyoruz sizce sprey boya tutar mı yoksa zımpara lazım olur mu?

RAM olayını dediğiniz gibi yapacağım bir de hava soğutma yerine Aliexpress'den sıvı soğutma alsak sizce nasıl olur? Daha uygun sanırım orada soğutmanın RGB'si çalışır mı o da ayrı bir konu 😁
Bu arada kasayı boyamayı düşünüyoruz sizce sprey boya tutar mı yoksa zımpara lazım olur mu?
Aliexpress'ten sıvı soğutma almanızı önermem. Genellikle dandik oluyorlar. Sıvı soğutma önemli birşey. Sızdırırsa sıkıntı çıkar PC çöp olabilir. Onun dışında zımpara lazım bence ama denemeden bilemezsiniz. Daha önce kasa modlamadım o yüzden bu konu hakkındada çok bilgim yok ama zımparasız olmaz diye düşünüyorum. Soğutucu RGB'side kendinden ışıklıysa sıkıntı olmaz. Onuda alırken sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı