Eski arkadaşlarla takılmak

Daha fazla  
Öncelikle objektif anlatmaya çalışacağım. Benim 5 kişilik eski arkadaş grubum var. Bu arkadaş grubundaki kişilerle 6 ay önce büyük kavga ettik. Kendileri bütün gruplardan çıkmış, sessiz sedasız gitmeye çalışmışlardı. Hepsini gruba çekip konuştuk. 30dk - 1 saat kavga ettik. İlk başta çok sert başlayan konuşma en son hakkını helal etlere döndü. Konuşmada bana son aylarda çok değiştiğimi söylediler. O zamanlar kafam çok bozuktu. Enseye vurma gibi şeyleri abarttım. Söylediklerinde gayet haklılardı ancak ben 2. şansı istedim, vermediler. Bu arada bu gruptaki kişilerden birini daha önce 4,5 kere affettik (en yakın arkadaşım). Yaklaşık 4 ay gerçek depresyona girdim. Hayattan zevk alamadım. O sırada benimle kavga ettikten 15dk sonra grupça kavgalı olduğumuz bir arkadaşla konuşmuşlar. Tek sorun ben gibi lanse olmuş tabii ki. Arkadaşta katılmaya dünden razı olduğu için hiç düşünmeden girmiş. Okulda falan karşılaştığımızda sürekli eski anılar aklıma geliyor, gözlerim doluyor. 5 ay öncesine kadar asla konuşmazken son 1 ayda maçlarda iletişim tekrardan başladı. Artık baş esnasında birbirimizle konuşuyor, tebrik ediyoruz. Bu arada arkadaş kaybına bu kadar üzülmemin nedeni 2'si ile 8 yıllık arkadaşlığım vardı. Bu arkadaşlarla grubun kemik üyeleriydik. Diğer 3 arkadaş sonradan katılmıştı. Maçlarda vesaire iletişim arttı ama sonrası yok. 6 aylık süreçtede yakınlaşmalar oluyordu. Ancak maç sonrası tebrik, iyi akşamlar yoktu. Ben dersem geri cevap alırdım. Hafta sonu kursunda çıkarken gruptan biri: Maç oynar mıyız? Dedi. Bende kabul ettim. Takımlar seçildi, oynadık. Koca okulda sadece o grup ve ben vardım. 1.30 saate yakın maç oynadık. Hatta karşıdaki takımda gruptan birisi kendi takımındaki arkadaşına "şu çocuk senden bin kat daha iyi oynuyor. Dedi. Maç sırasında konuşmalar oldu ama sonra yine iyi akşamlar vs yok. Bu sefer bende bir şey demedim. Öyle sessizce ayrıldık. Biz barışacak mıyız? Ne olacak? Dertleşecek başka kimsem olmadığı için buraya uzun uzun yazdım. Buraya kadar okuyan ve derdimi anlayan herkese teşekkürler.

Cevap yok mu hocam?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı