Eski bilgisayarın işlemci fanı takılamıyor

İsimyok08

Kilopat
Yer
İsimsiz Şehir
Arkadaşlar eski bilgisayarım çok tozluydu. İşlemci fanı da öyleydi. İşlemci canını temizlemek için söktüm. Fakat sökülmüyordu. Fanın dönmesi gereken yerlerini döndürdüm. Kuvvet uyguladım ve fanı söktüm. Fakat fanı yerine geri takamadım. Sağ üstteki klipsi oturttum. Fakat öyle oturduğu çıkmıyor. Diğer taraflar ise yerine oturmuyor. Deliğe giren yer bile döndürünce oturmuyor. Fanın fotoğraflarını yükledim. İşaretlediğim yeri boşluğa oturtup döndürsem bile gene çıkıyor. Sanki hiç döndürmemişim gibi.

20201031_221034.jpg

Kardeşim önce kendine doğru çek o soketleri daha sonra fana fastır ve o tırnaklar yerine otursun ondan sonra çevir ve bastır. Sökerken önce döndürülüp sonra yukarı çekilir takarken ise tekrar yukarı çekersin ve dikkat et takarken ittirme onu anakarta tamamen oturduktan sonra döndür. Döndürmek bir kilit mekanizması bastır döndür şeklinde bir kilit mekanizması var.

Kardeşim önce kendine doğru çek o soketleri daha sonra fana fastır ve o tırnaklar yerine otursun ondan sonra çevir ve bastır. Sökerken önce döndürülüp sonra yukarı çekilir takarken ise tekrar yukarı çekersin ve dikkat et takarken ittirme onu anakarta tamamen oturduktan sonra döndür. Döndürmek bir kilit mekanizması bastır döndür şeklinde bir kilit mekanizması var.
Birtanesini takmayı başardım. Nuh diyor peygamber demiyor. Çıkmıyor. Şuan bilgisayar kardeşimin yatağının altında . Kardeşim şuan yatıyor . Rahatsız etmemek için yarın söylediklerinizi denerim.

Geri
Yukarı