Eski ders çalışma isteğim yok

Angels777

Femtopat
Daha fazla  
Beyler şu korona başladığından ve okullar kapandığından beri derslere odaklanamıyorum. Eski çalışma isteğim de yok. Matematik hocası az önce sözlü yaptı 10 sorudan 10/4 yapıp çıktım. Eskiden böyle değildim nerede takılsalar sanki ben bilgeymişim gibi bana sorarlardı. Ben eskisine dönmek istiyorum ama yok tembellik tembellik...

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler şu korona başladığından ve okullar kapandığından beri derslere odaklanamıyorum. Eski çalışma isteğim de yok. Matematik hocası az önce sözlü yaptı 10 sorudan 10/4 yapıp çıktım. Eskiden böyle değildim nerede takılsalar sanki ben bilgeymişim gibi bana sorarlardı. Ben eskisine dönmek istiyorum ama yok tembellik tembellik...
Hocam bizim yapabileceğimiz çok bir şey yok. Bende aynı sorundan muzdaribim.

Benim de ikinci dönemden itibaren böyleydi, her gün 1 yahut 2 saat çalışmaya özen gösterseniz yeterli olur, sınıfınız 11, 12 ise bu sayıyı kesinlikle yüksek tutun bence. Ben de buna benzer bir konu açmıştım fakat aradığım yanıtı bulamamıştım. Her gün sıkıla sıkıla da olsa baktım derslere. İlk önce kolaylıkla anlayabildiğim derslerden başladım gündelik olarak çalışmaya sonrasında anlayamadıklarıma geçtim. Siz de böyle bir yol izleyebilirsiniz bence.

Bende bu durumdaydım çoğu sınavım 100'dü şu an sınıfımda 0 alan öğrenciyi bile sorumlu geçirdikleri için kızgınım ve çalışmıyorum 80 85 alıyorum pişman değilim nasıl olsa geçiriyorlar.

Bu sene YKS'ye gireceğim Eylül'de ki çalışma azmimden eser yok bu dönemlerde olur böyle.

Anladığım kadarıyla bugüne kadar tek başına derstesin veya çalışmışsın. Bence varsa çalışkan arkadaşın beraber sınıf ortamındaki gibi çalışın olmadı Zoom odaları vardı bir ara. Böyle tüm dünyadan insanlar ders çalışıyordu. Sende birine girip çalışırsın. Kısaca kendinde mazeret ararken kendinde bulamıyorsan başkalarından bulacaksın.

Geri
Yukarı