Eski donanımlarda AMD saçmalığı

Milattan kalma bir ekran kartınız yok ise birçok eski AMD ekran kartında Windows 8.1 yerine Windows 10 desteği bile var. Windows 8.1 sürücüsünü kurabilirsiniz.
Radeon 6480 ekran kartım, hocam AMD yeni yazılımı sadece windows 8.1 de çalışıyor.

Microsoft Update katalogunde mevcut:
Hocam iniyor fakat eski yazılım yükleniyor.

Kardeş GPU'n nedir?
Radeon 6480G.

Geçtiğimiz aylarda bazı eski GPU'lar için 22.6.1 sürücüsü yayınlanmadı mı bazı 7000 serisi kartlara bile geldi bu driver.

AMD Radeon HD 6480G için Microsoft Windows 10 sürücüsü Microsoft Update Catalog'ta mevcut:
Hocam iniyor, eski yazılımı yükleniyor, güncel sürümü gelmiyor.

Siz sanırım yanlış anladınız? Sorun desteği kesmek değil, yeni OS'a destek verilmiyorken; eski nesil OS'a desteği sürdürmek.
Aynen öyle hocam.

Geçtiğimiz aylarda bazı eski GPU'lar için 22.6.1 sürücüsü yayınlanmadı mı bazı 7000 serisi kartlara bile geldi bu driver.
hocam kartım Radeon 6480G, bu sabah driver güncellemesi geldi AMD'den güncelledim, işletim sistemi uymadı dedi.

Hocam adam ekran kartının özellikle eski olduğundan bahsediyor. AMD önerdiğimiz zaman insanlara gidip 6840G önermiyoruz. Diyoruz ki 3050'ye o kadar para vereceğinize daha az ödeyip 6600 alın daha ucuz daha güçlü. Sırf fanboyluk yapacaksın diye de insanlar hala AMD öneriyor diye yakınmaya devam edebilirsin. Basit bir matematik daha yüksek FPS, daha düşük fiyat, yazılımsal sorunlardan arındırılmış bir seri.

Hocam sadece buradaki arkadaşın eski ekran kartından bahsetmiyorum. Başka NVIDIA vs AMD konularındada çok ikilem var sürücü hataları var deyip duruyolar. Sizde bakabilirsiniz isterseniz. Ve fanboyluk kısmına gelirsek ben AMD almayı düşünüp buraya baktığımda ikileme düştüm fanboylukla işim yok benim.

Hocam dikkatli okusanız? AMD'nin eski yazılımları hakkında diyorum, windows 8.1 de çalışırken neden windows 10'da yok?
Ben mesajımda yanlış bir şey göremiyorum. AMD 2022 yılında bir sürücü çıkarttı ve bu sürücü Windows 8.1 destekliyor ama Windows 10 desteklemiyorsa haklısınız. Fakat ekran kartınızın sürücü sayfasında son çıkan sürüm 2015 yılında çıkmış. AMD ekran kartınız için başka bir yerden sürücü güncellemesi yayınladıysa Windows 8.1 için link atar mısınız?

Ben mesajımda yanlış bir şey göremiyorum. AMD 2022 yılında bir sürücü çıkarttı ve bu sürücü Windows 8.1 destekliyor ama Windows 10 desteklemiyorsa haklısınız. Fakat ekran kartınızın sürücü sayfasında son çıkan sürüm 2015 yılında çıkmış. AMD ekran kartınız için başka bir yerden sürücü güncellemesi yayınladıysa Windows 8.1 için link atar mısınız?

Hocam evet bu, güncelini indiriyorum gene eski yazılımı geliyor, günceli gelmiyor.

AMD almayın, aldırtmayın.

Laptop hocam ne yapabilirim :(

Yeni konular

Geri
Yukarı