Eski ekran kartları nasıl değerlendirilir?

Daha fazla  
Meslek
makine teknikeri
Elimde birkaç tane çok eski modellerde ekran kartları var ve ben bunları çöpe atmak yerine bir şekilde değerlendirmek istiyorum. Ne gibi tavsiyeler verirsiniz? Aynı şekilde DDR2 RAM'ler eski Pentium işlemciler anakartlar vb... Bunlar için de güzel fikirler varsa sevinirim.

@Yavuz Selim Yılmaz, kesinlikle hayır. Kimyasal gerekmiyor. Eline pense al, işlemci pinleri, anakart pinleri ve devreleri, ekran kartı çipi ve pinleri. RAM pinleri, bunların hepsi altın.
Toplasan 50-100 gram arası çıkar.

Ne? 100 gram mı? 101.500 TL çıktığına emin misin 5 tane işlemciden?

@Yavuz Selim Yılmaz, kesinlikle hayır. Kimyasal gerekmiyor. Eline pense al, işlemci pinleri, anakart pinleri ve devreleri, ekran kartı çipi ve pinleri. Ram pinleri, bunların hepsi altın.
100 gram altın 100 bin lira yapıyor.

0.000.01 gram çıkarsa dua et.

@321147 bro kral suyu kimyasallar falan beni kasar ya gerek yok öyle şeylere

@Konyalı Bilgisiyarcı FX5200 AGP ekran kartını kim alır ki?

Ne kadara sattın bende 5 tane falan var herhalde.

Samsung marka 2+2 GB DDR2 sattım ben, laptop yani SO-DIMM türüydü. Kargosu hariç 85 liraya sattım.

@Yavuz Selim Yılmaz, kesinlikle hayır. Kimyasal gerekmiyor. Eline pense al, işlemci pinleri, anakart pinleri ve devreleri, ekran kartı çipi ve pinleri. RAM pinleri, bunların hepsi altın.

O pinler ve diğer yüzeyler altın değil, bakır. Yüzeyleri çok ince bir katman altınla kaplanıyor sadece.

Elimde birkaç tane çok eski modellerde ekran kartları var ve ben bunları çöpe atmak yerine bir şekilde değerlendirmek istiyorum. Ne gibi tavsiyeler verirsiniz? Aynı şekilde DDR2 RAM'ler eski Pentium işlemciler anakartlar vb... Bunlar için de güzel fikirler varsa sevinirim.
Sistem topla içine Pardus yükleyip okula bağışla.

@Yavuz Selim Yılmaz, kesinlikle hayır. Kimyasal gerekmiyor. Eline pense al, işlemci pinleri, anakart pinleri ve devreleri, ekran kartı çipi ve pinleri. Ram pinleri, bunların hepsi altın.
İyi sallamışsın rakamları.Ayrıca penseyle altın çıkararak tarihe de geçer.🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı