Eski ekran kartları neden kötüleniyor?

Ben şahsen 980 ti kullanıyorum açmadığı oyun yok full ayarlarda hemde. Bana göre tek eksisi fazla güç tüketiyor bunun haricinde gayet güzel bir kart değiştirmeyi hiç düşünmedim.

Ben forumda ne 2080 Ti, ne de 1080 Ti kötüleyene denk geldim. Dediğiniz gibi kötüleyenler var. Bence 1080 Ti temiz ise şu an bile tercih edilebilir. Hala gideri olan, güzel bir kart. Sadece teknoloji olarak eskidi.

Ama tabii şu an 1080 Ti'ye vereceğiniz parayla; RTX ekran kartı alıp, onun nimetlerinden faydalanmak daha mantıklı olacaktır.

1080 Ti 2. el fiyatları 2500-3000 TL arasında ve o fiyatta RTX 2060 bile yok. 2. el vardır tabii.

Her kart zamanına göre iyidir. Şu an birine GTX 1080 öneremezsin. Ona vereceği parayla RTX bir kart alması, performans ve yeni özellikler açısından daha iyi olur.

Mesela forumlarda dolaşırken adamlar 2080 Ti'ı batırmaya başlamışlar. Hiçbir işe yaramaz gibisinden. Oysa 2-3 ay öncesine kadar bu karttan oyunculukta son nokta diye bahsediliyordu. Başka bir örnek GTX 1080 Ti. Kötülene kötülene neredeyse 1050 Ti'ın seviyesine gelecek kart. Oysa RTX 2080 gücünde. Başka bir eski ekran kartı 980 Ti. Resmen rezil ettiler kartı. Ancak hala daha birçok oyunu rahatlıkla açabiliyor.
Not: Bu değerlendirmeler fiyatlardan bağımsız olarak yapılmıştır.

980 Ti şu anda 1070 denginde ve 1070'de 1660S denginde. Siz güç tüketim farklarını, teknolojilerini de göz önünde bulundurdunuz mu? 1080 Ti hala alınabilir. Eski kartlar yeni kartlara göre F/P olarak daha kötüler. O yüzden önermiyoruz. Örneğin 1080Ti 700$ olarak çıktı ve 3060Ti'da 400$. Arada 300$ fark ve 10FPS var. Bu yüzden önermiyoruz.

980 Ti şu anda 1070 denginde ve 1070'de 1660S denginde. Siz güç tüketim farklarını, teknolojilerini de göz önünde bulundurdunuz mu? 1080 Ti hala alınabilir. Eski kartlar yeni kartlara göre F/P olarak daha kötüler. O yüzden önermiyoruz.
Bu kadar da gömmeye gerek yok bence. Sanarsınız kart ile kanlı bıçaklı olmuşlar.

Her kart zamanına göre iyidir. Şu an birine GTX 1080 öneremezsin. Ona vereceği parayla RTX bir kart alması, performans ve yeni özellikler açısından daha iyi olur.

Kullanım amacına bağlı. Sen gidip hiçbir hikayeli oyun oynamayacak oynamayacak, FPS tutkunu adama 1080 yerine 2060 al diyemezsin.

Bu kadar da gömmeye gerek yok bence. Sanarsınız kart ile kanlı bıçaklı olmuşlar.

He o tayfa da var. Her Rampage'i rezalet sananlar gibi aynı. Tamam Rampage kötü ama K60 drop gibi gerçek 7.1 olan kulaklıklar da var. Onlar da işte beğeni kasmak gibi şeyler için o kadar gömüyorlar. Yoksa 1080 Ti evet hala güçlü.

Geri
Yukarı