Eski harddisk yeni sisteme takılırsa içindeki bilgiler kullanılabilir mi?

cngztrky

Centipat
Selamun aleyküm topladığım PC'nin anakart, işlemci, soğutucu, ekran kartı ve kasasını değiştirmek istiyorum. Eski PC'nin sadece RAM, SSD ve harddisklerini yenileceğini söylediğim PC'ye takmayı düşünüyorum. Acaba harddiskin ve SSD'nin içindeki bilgiler(oyun kayıtları, belgelerim, kurulu Windows kayıtları vs. ) Yeni PC'de çalışır mı? Yoksa yüklenen oyun kayıtları, Windows. Hepsi boşa mı gider?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamun aleyküm topladığım PC'nin anakart, işlemci, soğutucu, ekran kartı ve kasasını değiştirmek istiyorum. Eski PC'nin sadece RAM, SSD ve harddisklerini yenileceğini söylediğim PC'ye takmayı düşünüyorum. Acaba harddiskin ve SSD'nin içindeki bilgiler(oyun kayıtları, belgelerim, kurulu Windows kayıtları vs. ) Yeni PC'de çalışır mı? Yoksa yüklenen oyun kayıtları, Windows. Hepsi boşa mı gider?
Windows un kurulu olduğu SSD sorun çıkarabilir onun dışında hardisk e harf tanımlayarak içindekilere ulasabilirsin
SSD sorun cikarabilir dedim acikliyayim her anakartin kendine özgü biosu olduğu için anakart Windows kurar iken kendi koduna göre Windows kuruyor eğer yeni anakart ile uyuşmaz ise kodlar gerek performans gerekse hiç açılmaması gibi durumlar ile karsilasabilir sin.

SSD'ye sistemi kur PC'yi aç Disk Yönetimine gir bak orada HDD gözüküyor mu diye gözüküyorsa harf ata Bilgisayarım kısmına gelmesi lazım ama içinde Windows kurulu diye belki gözükmeyebilir emin değilim.

Tam olarak ne yapmak istediğinizi alayamadım.
Aynı diskinizi çıkartıp yeni bilgisayara takıp, kurulum yapmadan hemen başlatmak isterseniz olmaz, sürücüleriniz vs. farklı olacağından açamazsınız ya da hemen hata alırsınız.
Diskinizi takıp, sıfırdan işletim sistemi kuracaksanız, maalesef yine olmaz çünkü diski sıfırlamış olacaksınız. ( Disk bölümlendirmesi yapıp, boot kısımlarını ayarlayamayacağınızı düşünerek söylüyorum)
Başka bir diskte işletim sistemi kurup aynı sisteme bu diskinizi takacaksanız, evet dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı