Yeni sisteme eski Harddisk takılır mı?

Merdovski

Kilopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Web Developer
Merhabalar sistemim şu:

i5 KabyLake 7500
HyperX 2133mhz 8gb Ram
MSI B150-M PRO-VDH
Sapphire RX 470 Nitro+ 8gb
Samsung 750 Evo 250gb
Kasa Thermaltake H25 500w

Bu sisteme eski bilgisayarımın HDD'sini taksam sıkıntı olur mu? Harddisk'in markası Samsung HD502HJ 500gb 7200rpm 16mb önbellek.

Merhabalar sistemim şu:

i5 KabyLake 7500
HyperX 2133mhz 8gb Ram
MSI B150-M PRO-VDH
Sapphire RX 470 Nitro+ 8gb
Samsung 750 Evo 250gb
Kasa Thermaltake H25 500w

Bu sisteme eski bilgisayarımın HDD'sini taksam sıkıntı olur mu? Harddisk'in markası Samsung HD502HJ 500gb 7200rpm 16mb önbellek.
Aynı soru hakkında bende konu açmıştım. Bir moderatör sıkıntı olmayacağını söylemişti.

Sıkıntı olmaz ama diskin bad sector ve health testlerini yap.

Onları eski sistemde mi yapayım yeni sistemde mi? Eski harddiskte virüs olabilir yeni sistemdeki SSD'yi çıkarıp onu takmayı düşüntüm ama işletim sistemi SSD'de. Gerçi diğerinde de Win7 var ama sıkıntı olur mu bilmiyorum.

Sıkıntı olmaz, sistemi de etkilemez ancak yeni sistemde oyun oynayacaksanız oyunları HDD üzerinden oynamak işkence gibi olacaktır ve darboğaz yapacaktır.

İkisi için de geçerli (olabilir.) SSHD alıp az kullandıysanız yeterli olur ama HDD alıp 4 yıl kullandıysanız zaten disk ömrünün sonuna yaklaşıyordur. Eski model bir HDD ise %90 ihtimalle 5400 RPM olacaktır, yine yavaş kalacaktır.

İkisi için de geçerli (olabilir.) SSHD alıp az kullandıysanız yeterli olur ama HDD alıp 4 yıl kullandıysanız zaten disk ömrünün sonuna yaklaşıyordur. Eski model bir HDD ise %90 ihtimalle 5400 RPM olacaktır, yine yavaş kalacaktır.

Adam yazmış diskin 7200 RPM olduğunu ayrıca bence işkence olmayacaktır. Yani SSD'ye kurmak daha iyi olacaktır ama bu da SSD'n yoksa işini görür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı