Eski HDD'mi oyunlar için kullanabilir miyim ?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar eski HDD'yi kasanın içerisinde bağlı olmayaraktan saklıyorum.

En son format atmaya çalışıyordum ama nedense sistem çöküp duruyordu. Yeni bir HDD alınca sorun yaşamadım hiç.
Sizce oyunların kurulum dosyalarını bu HDD'de saklasam ileride oyunlarda sıkıntı olur mu ?

HD Tune ile yaptığım testlerde bir bozukluk veya bad sektör cinsi bir arıza tespit edilmemişti.

HDD çok sıkıntı bir alet. Bende de Samsung'un bozuk bir HDD'si vardı. HDD'nin hızı iyi taramalarda da bad sector çıkmıyordu. Lakin durduk yere kapanıyordu. Hiç güven olmuyor HDD'ye. Pc konusundaki en sıkıntı parça bence. Çünkü tamir olsa bile mutlaka düzen tutmuyor.

Az önce taktım HDD'yi ve çalıştırdım sistemi. İlk olarak sonradan taktığım HDD'yi okuduğu için eski sistem açıldı :D
Şuan işletim sisteminde falan bir sıkıntı yok, açılıyor bu HDD ile. İlginç geldi gerçekten.

Neyse o zaman işletim sistemini siler sadece oyunları yüklerim buna.

Önbelleği nedir ? Bence sadece arşiv olarak kullanmanız gerek yinede pek önermem ömrü falan kötü haldeyse bilgileriniz gidebilir...
Oyunları kurarsanız önbellek düşükse oyunlarda yavaşlama görebilirsiniz.

Arkadaşlar sadece oyunların kurulum dosyalarını depolamak amaçlı kullanacağım.
Hallettim, Kurulum dosyalarını 2. yani HDD'ye geri kalan şeyleri de zaten kendi HDD'imde saklayacağım. Çok iyi oldu böyle, DVD'ye yazacağım diye uğraşıyordum.

Arkadaş istiyor, kıramıyor veriyorsun oyunu 2 sene boyunca getirmiyor olaylarına karşı bir önlem oldu :D
m5fI8PD.jpg

Yavaş olacaktır. Oyun nereye kuruluysa orası işlemciden gelen veriyi okuyup ekran kartına hdd veya ssd göndereceğinden isterseniz son model PC'niz olsun hdd veya ssd'niz kötüyse bir işe yaramaz. Ama setupları koyacaksanız güzel bir flash bellek veya harici harddisk işinizi daha iyi görür. Hdd bozulabilir hem de eskiymiş zaten. Ayrıca içinde eskiden kalma virüsler falan sıkıntı yaratır.

Geri
Yukarı