Eski işlemci fanı ile R5 3600 soğutulur mu?

BBŞ babuş

Picopat
Yer
Babukent
Daha fazla  
Meslek
Babuştuber
Ben Ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum ve benim i5 3570 gibi eski bir işlemcide kullandığım 60TL'lik bir fan var. Güzel soğutuyor ama yeni işlemciye olur mu boyut gibi bir şey söz konusu mudur?

Daha anakarta monte aşamasında bile sıkıntı çıkarabilir, soket farkı var çünkü.

i5 çok ısınan bir işlemci değil. Özellikle Intel'den AMD'ye geçenler işlemcinin ısınmasını görünce şok oluyorlar 😀. AMD için üretilen AMD'nin kendi fanlarını öneririm. Ben Kraken M.22 kullanıyorum.
Eğer şu anki işlemcindeki sıcaklık değerlerini paylaşırsan tahmini R5'e geçtiğinde alacağın sıcaklık değerleri hakkında bilgi verebilirim.

i5 çok ısınan bir işlemci değil. Özellikle Intel'den AMD'ye geçenler işlemcinin ısınmasını görünce şok oluyorlar 😀. AMD için üretilen AMD'nin kendi fanlarını öneririm. Ben Kraken M.22 kullanıyorum.
Eğer şu anki işlemcindeki sıcaklık değerlerini paylaşırsan tahmini R5'e geçtiğinde alacağın sıcaklık değerleri hakkında bilgi verebilirim.
Ryzen 5 3600'ün TDP değeri 3570'ten daha düşük... Isınma problemi FX serisinde vardı ki yıllar önce kapandı o dava. Dediğin bayağı sallamasyon olmuş.

Geri
Yukarı