Eski kız arkadaşımı nasıl unuturum?

Oyunlar herşeyi çözer.
Hayır oyunlar her şeyi çözmez. Bu kötü olayı bir ateşleyici olarak kullanmalıyız. Ben öyle yaptım ve şuan onunla olduğum halime kıyasla mükemmel haldeyim. Onun bize yaptıklarına karşı ona duyduğumuz siniri, üzüntüyü ve kini ya kendimize zarar vermekte kullanırız. Ya da tüm bu kötü duyguları azime çevirip istediğimiz herhangi alanda çok daha iyi bir yere gelebiliriz. Bu hem exi atlatmaya yarar hem de kişisel gelisimimizde bize çok faydası olur. Ayrıldıktan 4 ay sonra ilk kez geçen ay oyuna elimi sürdüm. Eskiden olsa oyun oynamadan 1 gün dutamazdim.

Hayır oyunlar her şeyi çözmez. Bu kötü olayı bir ateşleyici olarak kullanmalıyız. Ben öyle yaptım ve şuan onunla olduğum halime kıyasla mükemmel haldeyim. Onun bize yaptıklarına karşı ona duyduğumuz siniri, üzüntüyü ve kini ya kendimize zarar vermekte kullanırız. Ya da tüm bu kötü duyguları azime çevirip istediğimiz herhangi alanda çok daha iyi bir yere gelebiliriz. Bu hem exi atlatmaya yarar hem de kişisel gelisimimizde bize çok faydası olur. Ayrıldıktan 4 ay sonra ilk kez geçen ay oyuna elimi sürdüm. Eskiden olsa oyun oynamadan 1 gün dutamazdim.
Ben oyunla çözdüm gayet mutluyum.

Damar müzik dinleyerek.
Selahattin özdemir, bergen, güllü, cansever.
Müzik oyun filan bunların etkileri olabilir ama küçük derecede. Atlatmasi için kendine gelmesi ve devam etmeyi seçmesi gerekiyor. Zaman her şeyi çözer.
Bunlar yaşamamız gereken şeyler ki insanların nasıl olabileceklerini görelim.

Öncelikle iyi akşamlar. Bu konuyu daha önce açmayı düşündüm fakat gereksiz görmüştüm. Ama bu gece çok dolduğumu hissettim ve biraz içimi dökmek istedim açıkçası çözümü olan bir konu değil anlatacak pek arkadaşım yok o yüzden buraya yazmayı tercih ettim. Geçen sene 30 Ocak'ta bir kızla tanıştım kısa kesmeye çalışacağım. Tanıştık hoşlandık birbirimizden, pek flörtöz biri değilim. Hayatıma çok kadın girmedi ki zaten 17 yaşındayım, ne kadar kadın girebilir? Sanırsam 5-6 ay flörtleştik arkadaş kaldık sonrasında. Ama her gün konuşuyorduk birkaç kez küsmemizin dışında araya hiç mesafe girmedi. Ta ki 3 ay öncesine kadar. Bir önceki gün çok iyi olmamıza rağmen sonraki gün beni samimi bulmadığını ve konuşmak istemediğini söyledi. Ne kadar arkadaş gibi davransam da kendisine içimde bir takım duygular beslemeye hep devam ettim açıkçası. Fakat konuşmak istemediğini söyleyince üstüne düşmedim birkaç gün sonra gönlünü alırım diye düşündüm. Pek düşündüğüm gibi olmadı konuşmak istedim fakat cevap dahi vermedi. Üç ayda toplasanız 4-5 defa mesaj attım onları da doğru düzgün yanıtlamadı 15 Temmuz gecesinde attığım son konuşmamızı başlatan o mesaja kadar. Açık açık beni sevmediğini, hayatında istemediğini ve bir daha yazarsam engelleyeceğini söyledi ne hoş ki yazmamama rağmen engelledi. Konuşmadığımız süre zarfında başka kızlar ile de denedim fakat onunla ettiğim sohbeti bile arattı hepsi biliyorum bunu yapmam pek doğru değil. Amacım bana dönmesini sağlamak falan da değil zaten dönmeyecek. Sabah kalkıyorum aklımda gece yatıyorum aklımda yaptığım hiçbir şeyden zevk almıyorum artık. Ben bu kızı bana kötü davranmasına rağmen neden unutamıyorum. Tek yapabildiğim gece telefonumdaki resimlerine bakabilmek. Başımda kasırgalar kopuyor artık ne yapmalıyım kendime daha ne kadar zaman vermeliyim? Biliyorum illaki unutacağım fakat son zamanlarda çok yoğun duygular içindeyim artık içimde kendimle çatışıp durmak istemiyorum bu konu hakkında ama beceremiyorum. Vakit ayırıp okuduysanız teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Böyle durumlar için benim üç taktiğim var:

1- masum yol, hayatına bak gir foruma takıl kafa dağıt video izle şarkı dinle hatta şarkı dinlerken konser verir gibi kafayı ye.

2- başka bir kız bul :D

3- tek başınayken ayna karşısına geç ve hiç olmadığın kadar egolu davranıp sinirlen devamlı karakterini veya bulabildiğiniz açıklarını yerden yere vurun. Ağlamak veya üzülmek böyle durumlarda hiçbir işe yaramaz, ama sinirlenmek ilaç gibidir. Sinirlenmeyi sevmeyen bir yapınız varsa zaten artık bilinçsiz olarak hatırlamak bile istemediğinizi fark edeceksiniz.

Bunlar benim kendi yöntemlerim ve ruh halime veya durumuma göre üçü de işe yarayan taktikler.

Küçük dipnot: Eğer boşta bir arkadaşını yakalarsan 3. maddede dediğim o kıza olan nefretinizi arkadaşınıza dökün. Tabii onun da canını sıkmadan, dinleyip dinlememesi önemli değil siz içinizi rahatça ve tedirginlik yaşamadan dökün yeter.

Senin gibiler unutamaz, ağlamaya ve üzülmeye mahkumsunuz siz🤬
Açık açık seni sevmediğini yazmış, seni engellemiş ama hala onu düşünüyorsun🤣😂😆😃😀🤑👻
Bir iş bul, boş oldukça boş işler düşünürsün.

Müzik oyun filan bunların etkileri olabilir ama küçük derecede. Atlatmasi için kendine gelmesi ve devam etmeyi seçmesi gerekiyor. Zaman her şeyi çözer.
Bunlar yaşamamız gereken şeyler ki insanların nasıl olabileceklerini görelim.
Elimizi sobaya değdirerek yaktığını öğrenmek en iyi tecrübe edinme şekli sanırım. Bir daha aynı hatalara düşmeyeceğime eminim.
Böyle durumlar için benim üç taktiğim var:

1- masum yol, hayatına bak gir foruma takıl kafa dağıt video izle şarkı dinle hatta şarkı dinlerken konser verir gibi kafayı ye.

2- başka bir kız bul :D

3- tek başınayken ayna karşısına geç ve hiç olmadığın kadar egolu davranıp sinirlen devamlı karakterini veya bulabildiğiniz açıklarını yerden yere vurun. Ağlamak veya üzülmek böyle durumlarda hiçbir işe yaramaz, ama sinirlenmek ilaç gibidir. Sinirlenmeyi sevmeyen bir yapınız varsa zaten artık bilinçsiz olarak hatırlamak bile istemediğinizi fark edeceksiniz.

Bunlar benim kendi yöntemlerim ve ruh halime veya durumuma göre üçü de işe yarayan taktikler.

Küçük dipnot: Eğer boşta bir arkadaşını yakalarsan 3. maddede dediğim o kıza olan nefretinizi arkadaşınıza dökün. Tabii onun da canını sıkmadan, dinleyip dinlememesi önemli değil siz içinizi rahatça ve tedirginlik yaşamadan dökün yeter.
İlk 2 taktiğinizi denedim pek işe yaramıyor. Daha önce konuda da yazmıştım tanıştığım tüm kızlar ettiği sohbeti bile arattırdı. Dipnota gelecek olursak kendisinden pek nefret etmiyorum birisinin birisini istememesi en doğal hakkı ya da ben kıyamıyorum bilmiyorum.
Senin gibiler unutamaz, ağlamaya ve üzülmeye mahkumsunuz siz🤬
Açık açık seni sevmediğini yazmış, seni engellemiş ama hala onu düşünüyorsun🤣😂😆😃😀🤑👻
Bir iş bul, boş oldukça boş işler düşünürsün.
Part time iş mi hocam aşık olmak anlamadım? İnsan boş kalınca mı aşık oluyor?

Elimizi sobaya değdirerek yaktığını öğrenmek en iyi tecrübe edinme şekli sanırım. Bir daha aynı hatalara düşmeyeceğime eminim.
Kesinlikle. Mesafe ilişkisi her yiğidin harcı değil maalesef. Başaranlar var evet ama çok çok çok çok az var. En büyük ders ise kimseye bel bağlamamak olmalı.

İlk 2 taktiğinizi denedim pek işe yaramıyor. Daha önce konuda da yazmıştım tanıştığım tüm kızlar ettiği sohbeti bile arattırdı. Dipnota gelecek olursak kendisinden pek nefret etmiyorum birisinin birisini istememesi en doğal hakkı ya da ben kıyamıyorum bilmiyorum.

Olay ondan nefret etmeniz değil sadece unutmanız. Eğer ondan nefret ettiğinizi beyninize inandırırsanız zaten durduk yere sinirlenmekten zevk almıyorsanız o şekilde unutursunuz. Bazen kıymanız sizin için daha iyi olur. Zaten hayatınızdan çıkmış bırakın kıyın gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı