Eski konular neden hortlatılır?

Hayır, sözde esprili bir dille değil, oldukça ciddi ve net bir dille bu yazıyı yazdım. ''Psikolog varsa'' cümlem bile ciddiydi çünkü bunun bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu kadar defansif yazdığınıza göre sanırsam siz de konu hortlatıyorsunuz, bu bir varsayım tabii.
Konu hortlatma gibi bir huyum yok açık konuşmak gerekirse. Değinmeye çalıştığım nokta sorunsal olarak değerlendirilmesini tabiri caizse absürt bulmam.

Şuradaki kısımda değindim, bakınız:
Ayrıyeten yeni bir konu açmaktansa; konu kirliliğinin yaşanmaması adına aynı doğrultuda açılmış olan eski konulara yönelmek daha doğrudur genelde.
Bunun yanı sıra, gereksiz yoğunluk yaşanmaması adına zaten aynı doğrultuda açılmış olan eski konulara yönlenmenin gerektiği; yeri geldiğinde üyelere gerek bu meselede tanınan imkanlarla, gerekse göz edilen, zihinde fikir yaratan ince tutumlarla vurgulanıyor.

Konu Dışı bölümünde isteyen istediği konudan bahsedebiliyor, bu size saçma gelebilir, neden cevap verme gereği duydunuz ki? Geçebilirdiniz. Ben kendi düşüncemi yazdım ve diğer Technopat üyelerinin bu konudaki görüşlerini merak ettim. Abartmaya gerek var mı?
Abarttığım yok. Düşüncemi yazdığımda istemsizce mesajımı ofansif olarak algılamışsınız lakin bu tepkinizi, forumda (kendim dahil değilim ve eften püften konularda yok yere dahil olunmasına da karşıyım) fazlasıyla en ufak bir konuya bile ufak çaplı linç yoluna gidilebilecek bir konuymuş gibi muhalif çerçeveden sansasyon yaratma gereği duyulduğundan ötürü doğal karşılıyorum. Size karşı kendimi "sert, fevri" bir kimse olarak göz tokluğu yaratacak (?) oranda yanlış izlenim bırakma gibi bir amacım yoktu.

Konunun özeti aşağı yukarı böyle. Abarttığınız gibi psikologluk bir durumun, nedenlerini öne sürdüğümüzde aslında olmadığını anlamışsınız diye umuyorum.

Her olayı, içeriğine hakim olmadan, tek bir perspektiften yönelerek sorunsal olarak değerlendirmek doğru değil. Sizin tabirinizle "psikologluk" bir durum varsa, o da asıl her olayı sorunsal haline getiren kişilerin açtığı eften püften konu başlıklarının açılmasının arkasında yatan sebep.

Ben sadece doğru bildiğimi dile getirdim. Yazmam gerektiğini de bu doğrultuda kendimce düşünüp, etiklik açısından objektif şekilde tartarım ve bunun sonucunda yerinde bulursam çekinmeden dile getiririm. "Cevap verme gereğim" bundan kaynaklanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı