Eski laptop BIOS güncelleştirmesini nasıl yapılır?

5thAvenue

Decipat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat - Maliye
  1. BIOS güncelleştirmesini nasıl yapacağım?
  2. LDPlayer Android emülatör için vt ayarı yapmam lazım BIOS'tan, ama bulamadım.
  3. Vt ayarı yapmazsam emülatör sadece cihazın işlem gücünün %10'unu kullanıyor bu da kötü deneyim yaratıyor yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    26 KB · Görüntüleme: 47
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    51,6 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    13,8 KB · Görüntüleme: 46
Çok teşekkür ederim krdsm anlamıştım zaten şimdi emin oldum, başka işlem kalıyor mu sonra?

İşlem tamamen bittikten sonra bilgisayarı kapatıp yeniden açabilirsiniz. Açarken bilgisayarın yeniden BIOS yüklediğini görebilirsiniz. Ardından BIOS'a girip bakın bakalım Advanced sekmesi ve VT ayarı gelmiş mi?

İşlem tamamen bittikten sonra bilgisayarı kapatıp yeniden açabilirsiniz. Açarken bilgisayarın yeniden BIOS yüklediğini görebilirsiniz. Ardından BIOS'a girip bakın bakalım Advanced sekmesi ve vt ayarı gelmiş mi?

İnşallah öyle olur teşekkür ederim.

Dediğin gibi masaüstüne çıkartıp exe yi çalıştırdım fan hızını vs test etti sonra batarya vs dedi, tamamladı rest attım bende BIOS'a girdim yine aynıydı, herhalde batarya yok diye mi olmadı bilmiyorum.

Dediğin gibi masaüstüne çıkartıp exe yi çalıştırdım fan hızını vs test etti sonra batarya vs dedi, tamamladı rest attım bende BIOS'a girdim yine aynıydı, herhalde batarya yok diye mi olmadı bilmiyorum.

Windows dosyasının içine atıp denemedim ama direkt masaüstün yaptım, bir de bir de dos klasörüne dokunmadım.

Windows dosyasının içine atıp denemedim ama direkt masaüstün yaptım, bir de bir de dos klasörüne dokunmadım.
İşlem tamamen bittikten sonra bilgisayarı kapatıp yeniden açabilirsiniz. Açarken bilgisayarın yeniden BIOS yüklediğini görebilirsiniz. Ardından BIOS'a girip bakın bakalım Advanced sekmesi ve vt ayarı gelmiş mi?

Sence ne yapmalıyım Rufus ile önyükleme yaparak mı deneyeceğiz.

Son düzenleme:

Geç geldiğim için özür dilerim, başka bir arkadaşa yardımcı olmam gerekiyordu. Aşağıdakileri dener misiniz? Bunu yaparken gücü kesmeyin lütfen, bilgisayar çöp olmasın.

Önce DOS moduna (bilgisayarı CMD üzerinden başlatıyoruz) girelim.

Girdikten sonra bu sayfadaki terminal yöntemine bakın ve komutlarla BIOS.bat dosyasını çalıştırın.

Bu .bat dosyasını indirdiğimiz BIOS dosyalarındaki Windows klasörü yerine DOS klasörüne girerek bulabilirsiniz.

1667650849852.png

Son düzenleme:
Geç geldiğim için özür dilerim, başka bir arkadaşa yardımcı olmam gerekiyordu. Aşağıdakileri dener misiniz? Bunu yaparken gücü kesmeyin lütfen, bilgisayar çöp olmasın.

Önce dos moduna (bilgisayarı CMD üzerinden başlatıyoruz) girelim.

Girdikten sonra bu sayfadaki terminal yöntemine bakın ve komutlarla BIOS.bat dosyasını çalıştırın.

Bu .bat dosyasını indirdiğimiz BIOS dosyalarındaki Windows klasörü yerine dos klasörüne girerek bulabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1563446

İlk önce batı yükleyip sonra dos olarak BIOS'tan mı komut istemi ile çalıştıracağız.

İlk önce batı yükleyip sonra dos olarak BIOS'tan mı komut istemi ile çalıştıracağız.

Hayır hocam. Bilgisayarı kapatıyorsunuz ve açarken F8 veya benzeri bir tuş ile Boot menüsünü açıyorsunuz. Oradan komut istemi ile ilgili bir şey olması lazım ondan başlatmalısınız. Ardından komutlar ile diskimize indirdiğimiz .bat dosyasını çalıştıracağız. Buradan "Safe mode with command prompt" seçeneğini seçeceğiz. BIOS.BAT dosyasının konumunu bir kağıda yazın o sayfada lazım olacak.

Hayır hocam. Bilgisayarı kapatıyorsunuz ve açarken F8 veya benzeri bir tuş ile boot menüsünü açıyorsunuz. Oradan komut istemi ile ilgili bir şey olması lazım ondan başlatmalısınız. Ardından komutlar ile diskimize indirdiğimiz .bat dosyasını çalıştıracağız.

Anladım da bu verdiğin Please visit wikiHow directly sitede CMD ile Windows üzerinden yapıyor Windows 10 için mi bu? Ben o zaman W7 için boot menüden CMD'yi açıp sadece kod mu yazacağım.

Anladım da bu verdiğin sitede CMD ile Windows üzerinden yapıyor Windows 10 için mi bu? Ben o zaman W7 için boot menüden CMD'yi açıp sadece kod mu yazacağım.

Hayır hocam bakın ilk yolladığım sitede Windows 7 ile ilgili bir şey var. Bilgisayarı kapatıp açılırken bir takım tuşlar ile Boot menüsüne giriyoruz. Oradan komut istemi ile güvenli moddan başlatacaksınız.

1667651950232.png

O yolladığınız WikiHow sitesinde aşağılara inerseniz CMD komutları ile .bat dosyası çalıştırmayı öğretiyor. Dosyamızın konumunu not edin bir kağıda DOS modunda lazım olacak.

Hayır hocam bakın ilk yolladığım sitede Windows 7 ile ilgili bir şey var. Bilgisayarı kapatıp açılırken bir takım tuşlar ile boot menüsüne giriyoruz. Oradan komut istemi ile güvenli moddan başlatacaksınız.

Eki Görüntüle 1563464

O yolladığınız wikihow sitesinde aşağılara inerseniz CMD komutları ile .bat dosyası çalıştırmayı öğretiyor.

Tamam denerim kardeşim F8 ile advance menusüne girecek mi diye.

Tamam denerim kardeşim F8 ile advance menusüne girecek mi diye.

Hocam F8 onunla ilgili değil. BIOS demiyorum bakın boot diyorum. Yani bilgisayarı nereden başlatacağımızı seçeceğimiz kısım. Bu menüye gelince komut istemi ile güvenli modu seçip bir takım kodlar yapıştıracağız. BIOS.BAT dosyasının konumunu not edin bir kağıda, lazım olacak.

Geri
Yukarı