Eski laptop HDD'yi taşınabilir disk yapmak

MrAlbino

Decapat
Merhabalar eski laptop'umdan söktüğüm 320GB HDD'yi taşınabilir HDD yapacağım. Fakat benim HDD'nin üzerinde SATA yazıyor almayı düşündüğüm External Case de ise SATA II ve SATA III destekler yazıyor. Acaba benim HDD ile uyumlu çalışır mı?
Almayı düşündüğüm External Case linki.
15921152085098373674032259751169.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, diskiniz ile uyumlu. SATA II ve SATA III cihazlar birbirleriyle uyumludur, tek farkları hızdır.

Merhabalar eski laptop'umdan söktüğüm 320GB HDD'yi taşınabilir HDD yapacağım. Fakat benim HDD'nin üzerinde SATA yazıyor almayı düşündüğüm external case de ise SATA II ve SATA III destekler yazıyor. Acaba benim HDD ile uyumlu çalışır mı?
Almayı düşündüğüm External Case linki.
Eki Görüntüle 591165

Uyumda sıkıntı olmaz ama SATA kablosunu zırt pırt anakarta takmakla mı uğraşacaksınız? Ayrıca laptop HDD'lerinin verimi düşük olur. Film müzik depolayacaksanız sıkıntı yok ama eğer oyun için kullanacaksanız performans kaybı olabilir.

Uyumda sıkıntı olmaz ama SATA kablosunu zırt pırt anakarta takmakla mı uğraşacaksınız? Ayrıca laptop HDD'lerinin verimi düşük olur. Film müzik depolayacaksanız sıkıntı yok ama eğer oyun için kullanacaksanız performans kaybı olabilir.

Attığım linke bakmadınız sanırım, anakarta takmalık bir durum yok kutunun içine HDD'yi koyacağım, sonra USB girişini kullanarak bilgisayara bağlayacağım bu sayede taşınabilir HDD olacak.

attığım linke bakmadınız sanırım, anakarta takmalık bir durum yok kutunun içine HDD'yi koyacam, sonra usb girişini kullanarak bilgisayara bağlayacam bu sayede taşınabilir HDD olucak
Sonradan farkettim değiştirmek istedim ama soru eki olan "mi" yi ayrı yazmadığım için ban yedim öyle kaldı.İlginç.

Geri
Yukarı