Eski laptopa Hackintosh kurmak

hakki_csharp

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, eski bir laptopum var. Hackintosh kurmak istiyorum. Öncelikle herhangi bir sorun olduğu anda direkt 8.1'e geçebilir miyim? Ve sistemim hangi sürümle uyumlu/uyumlu mu?
Dell Inspiron 3521.
i5 3337u.
AMD Radeon HD 8730M.
1TB HDD.
12 GB DDR3 1600MHz RAM.
Dell Wireless 1703 802.11b|g|n (2.4 GHz) yazıyor Wi-Fi.
Ayrıca daha önce hiç Hackintosh kurmadım ve fazla bilgim yok biraz da bilgilenmek isterim. Cihazı ablam kullanacak Word Excel falan kullanır.
@566156

macOS Big Sur deneyebilirsiniz. OCLP ile macOS Ventura'da denenir, sorun olduğunda Windows'a dönmek için yedek bir format USB'si yanınızda olsun ne olur ne olmaz.

macOS Big Sur deneyebilirsiniz. OCLP ile macOS Ventura'da denenir, sorun olduğunda Windows'a dönmek için yedek bir format USB'si yanınızda olsun ne olur ne olmaz.
Hocam söylediklerinizden hiç bir şey anlamadım yedek usbsi normal bizim temiz kurulum usbsi değil mi? Ayrıca macOS Big sur nasıl kuracağımı bilmiyorum adım adım yardımcı olabilir misiniz veya bir rehberiniz varsa atabilir misiniz?

Hocam söylediklerinizden hiçbir şey anlamadım yedek usbsi normal bizim temiz kurulum usbsi değil mi?
Evet.
Ayrıca macOS Big sur nasıl kuracağımı bilmiyorum adım adım yardımcı olabilir misiniz veya bir rehberiniz varsa atabilir misiniz?
@yusufklncc hocamın rehberini inceleyebilirsiniz.

Evet.

Hocam şu anda kurulum aşamasına geçersem tüm donanımım uyumlu mu?

Hocam şu anda kurulum aşamasına geçersem tüm donanımım uyumlu mu?
Opss, pardon. Direkt iGPU desteğine bakmışım hocam. İşlemcinizin iGPU'su macOS Big Sur destekliyor. Wi-Fi'ın ise macOS High Sierra sonrası çalışmadığını söylüyorlar başka yerlerde, AMD ekran kartını direkt geçtim iGPU Big Sur desteklediği için.

Bence bu zamanda en kötü ihtimal High Sierra kullanmak, çoğu uygulama en düşük bu sürümü istiyor şu an. O destek bittiği zaman uygulamalarda sıkıntı yaşarsınız.

Opss, pardon. Direkt iGPU desteğine bakmışım hocam. İşlemcinizin iGPU'su macOS Big Sur destekliyor. Wi-Fi'ın ise macOS High Sierra sonrası çalışmadığını söylüyorlar başka yerlerde, AMD ekran kartını direkt geçtim iGPU Big Sur desteklediği için.
Ne yapabilirim ne önerirsiniz hocam High Sierra çok eski midir word excel indirebilir miyin?

Ne yapabilirim ne önerirsiniz hocam High Sierra çok eski midir word excel indirebilir miyin?
2017 yılında çıkmış bir macOS sürümü, bence en düşük macOS Mojave kullanılmalı şu an. Eski High Sierra. Microsoft 365 (dediğiniz uygulamaları içeriyor) App Store'da Big Sur istediği belirtilmiş en düşük. Bence güncel macOS sürümleriyle uyumlu bir Wi-Fi adaptörü alın.

2017 yılında çıkmış bir macOS sürümü, bence en düşük macOS Mojave kullanılmalı şu an. Eski High Sierra. Microsoft 365 (dediğiniz uygulamaları içeriyor) App Store'da Big Sur istediği belirtilmiş en düşük. Bence güncel macOS sürümleriyle uyumlu bir Wi-Fi adaptörü alın.
Wi-Fi adaptörü olarak TL-WN722N alabilirsiniz. Aldım ve memnunum.
Eğer sürümü V2/V3 ya da V4 (?) ise şuradaki program ile destek kazandırabilirsiniz.

Evet.

Konu tamamlanmamış yazıyor en son gelen mesajda bu rehberin uygulanması doğru mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı