Eski laptopa işletim sistemi önerisi

swent

Hectopat
Evde yatan bir laptopum var bunu film dizi izlemek için kullanmak istiyorum.
Hangi işletim sistemini kullanırsam daha performanslı olur? Linux kurarım ama driverlarda sorun çıkmasından endişe ediyorum.

Exper V50sı1.
Pentium t4200.
DDR2 2 GB RAM.
Sis Mirage 3 Graphics (gelmiş geçmiş en lanet ekran kartıdır kendisi.)

Hangi işletim sistemini kullanırsam daha performanslı olur? Linux kurarım ama driverlarda sorun çıkmasından endişe ediyorum.

Exper V50sı1.
Pentium t4200.
DDR2 2 GB RAM.
Yapıştır bir Windows 7 destek kesildi diye de cihazı zorlamanın manası yok.

Hangi Windows 7 sürümünü tercih etmeliyim? Modlu sürümlerde olabilir.
Ben şahsen modlu sürüm tavsiye etmiyorum. 11 Senedir hayatımda olan işlemcisi rezalet olan ama çok iyi çocukluk geçirip internetten oyunlar oynadığım laptopa Forumda bulunan Windows 7 Home 32 bit kurmuştum.
linkler burada sürümler arasında neredeyse hiçbir fark yok bence Home kurabilirsiniz.

Exper V50sı1.
Pentium t4200.
DDR2 2 GB RAM.

Windows 7 hocam, desteği yok diye Windows 10 övenleri dinlemeyin bu sisteme Windows 7 gider hatta Windows 7 arasından en az gereksiz program olan en az RAM kullananı yükleyin gitsin.

İlla Windows kullanmak istiyorsanız Windows 7 veya Windows 8.1 kullanabilirsiniz. Veya modlanmış Windows 10 ve 11 sürümlerine bakabilirsiniz hatta kendiniz modlayabilirsiniz. Eğer derseniz ki ben desteği kesilmiş sistem kullanmam,modlanmış sistem de kullanmam Linux kurabilirsiniz. Dağıtım olarak tavsiyem Linux Mint veya EndeavourOS olur.

Exper V50sı1.
Pentium t4200.
DDR2 2 GB RAM.
Bu işletim sistemi iyi gider.
Linuxda sürücü problemi yaşamazsınız.

İlla Windows kullanmak istiyorsanız Windows 7 veya Windows 8.1 kullanabilirsiniz. Veya modlanmış Windows 10 ve 11 sürümlerine bakabilirsiniz hatta kendiniz modlayabilirsiniz. Eğer derseniz ki ben desteği kesilmiş sistem kullanmam,modlanmış sistem de kullanmam Linux kurabilirsiniz. Dağıtım olarak tavsiyem Linux Mint veya EndeavourOS olur.
En iyisi Swap alanı açılmış EndeavourOS olur gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı