Eski laptopa macOS kurma

Arda Burnalı

Hectopat
Herkese iyi günler eski bir laptopum var 1GB RAM 256 MB VRAM Win 7 özellikli. Buna macOS kurmak istiyorum ama sanırım Virtual boxtan kuruluyormuş. PC Virtual box u kaldırıyor ama olayı anlamadım. Bu PC'ye macOS kurabilir miyim? Tek amacım dizi film müzik internette gezinmek. Pek bir şey istemiyorum. Ve nasıl işliyor?

Hocam 1 GB RAM ile VirtualBox çok zor, macOS çalıştıracağınızı zannetmiyorum. RAM'ini 2 GB yapıp hafif bir Linux dağıtımı kurun bence. Dizi, film ve müzik için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sorununuzu daha iyi anlatmalısınız. Sanal makineye mi kurmak istiyorsunuz, yoksa doğrudan bilgisayara macOS mu kurmak istiyorsunuz? Zaten 1 GB ile sanal makine kullanamazsınız, bu yüzden Lubuntu 18.04 gibi hafif bir dağıtım kurabilirsiniz fakat o bile ağır gelebilir. Bu yüzden Tiny Core düşünebilirsiniz.

Hocam 1 GB RAM ile Virtualbox çok zor, macOS çalıştıracağınızı zannetmiyorum. RAM'ini 2 GB yapıp hafif bir Linux dağıtımı kurun bence. Dizi, film ve müzik için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Hocam meraktan sordum MacOS'u, yine de sağ olun.
Öncelikle sorununuzu daha iyi anlatmalısınız. Sanal makineye mi kurmak istiyorsunuz, yoksa doğrudan bilgisayara macOS mu kurmak istiyorsunuz? Zaten 1 GB ile sanal makine kullanamazsınız, bu yüzden lubuntu 18.04 gibi hafif bir dağıtım kurabilirsiniz fakat o bile ağır gelebilir. Bu yüzden tiny Core düşünebilirsiniz.

Dediğim gibi herhangi bir şekilde macOS olsun yeter. Bu arada sanal makine sistem gereksinimlerini karşılıyor diye okumuştum benim laptop.
Kurulumu anlatan video veya makaleler mevcut fakat hem sistemini yeteri kadar detaylı belirtmemişsin, hem de belirtsen de sanal/Hackintosh yapabileceğini sanmıyorum.

Hocam laptopun neyini belirtebilirim? Daha fazla RAM, işlemci, ekran kartı belirttim. İşletim sistemini belirttim. Daha ne belirteyim?

"Daha ne belirteyim?" i7 7.nesil diyen birinin modelini tahmin mi etmeliyiz? İşlemci falan belirtmemişsin, ekran kartının belleğini belirtmişsin fakat model belli değil. Boş vaktin varsa deneyebilirsin fakat bir şekilde kursan bile lag/stutter'dan geçilmez.

"Daha ne belirteyim?" i7 7.nesil diyen birinin modelini tahmin mi etmeliyiz? İşlemci falan belirtmemişsin, ekran kartının belleğini belirtmişsin fakat model belli değil. Boş vaktin varsa deneyebilirsin fakat bir şekilde kursan bile lag/stutter'dan geçilmez.

İşlemci atom ekran kartı da merak edilecek bir şey değil var ile yok arasında bir şey ekranı açıyor o kadar onboard yani. Yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı