Eski masaüstü pc açılmıyor

cemal erdem

Hectopat
Daha fazla  
Eski bir masaüstü bilgisayarım vardı uzun zaman önce format çekeceğim diye kaldırmıştım. Ama bugün çıkardım tozunu temizledim, sildim fişe taktım oda ne çalışmadı. Anakart üzerinde kırmızı bir led yanıyor başka hiçbir tepki yok, ne kadar uğraştıysam da çalışmamakta ısrar ediyor. Acaba sorun nerede? Yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart üzerindeki bileşenleri temizlik sırasında doğru montaj yaptığınıza emin olunuz.
Ayrıca temizlik sırasında donanımlara statik yüklemiş olabilirsiniz.
Uzay montaj yaparak sistemi çalıştırmadan önce anakart üzerindeki tüm bileşenleri BİOS pili dahil çıkarıp bir süre bekleyin.Daha sonra uzay montaj ile sistemi çalıştırmayı deneyebilir misiniz ?

Anakart üzerindeki bileşenleri temizlik sırasında doğru montaj yaptığınıza emin olunuz.
Ayrıca temizlik sırasında donanımlara statik yüklemiş olabilirsiniz.
Uzay montaj yaparak sistemi çalıştırmadan önce anakart üzerindeki tüm bileşenleri BİOS pili dahil çıkarıp bir süre bekleyin.Daha sonra uzay montaj ile sistemi çalıştırmayı deneyebilir misiniz ?
İlginiz için teşekkürler sizin söylediğiniz gibi yaptım ama sonuç yine aynı. Sanırsam statik yüklenme falan olabilir bazı kaynaklara göre zarar vere biliyormuş bence öyle yada çok eski artık beni emekli et diyordur.

İlginiz için teşekkürler sizin söylediğiniz gibi yaptım ama sonuç yine aynı. Sanırsam statik yüklenme falan olabilir bazı kaynaklara göre zarar vere biliyormuş bence öyle yada çok eski artık beni emekli et diyordur.

Tam emekli etmeden bir servise gösterebilirsiniz. Özelliklerini bilmediğim için konuşuyorum. Sistem düşük ise çöp kutusu sokağın başındadır. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı