Masaüstü PC Açılmıyor!

@Barış_Çetin Kabloları teker teker çıkardım ama yerleri tamamen doğru.
@ZubizukTumTum dediklerini tekrar çıkardım power kablosuda dahil 7-8 kere düğmeye bastım ardından hdd nin kablolarını bios pilini falan geri taktım power kablosnu da taktım aldığım sonuç en başta aldığım sonuç gibi biranlık bi tepki veriyor gerisi yok.

• Hocam sistemini komple sök rehberlerimizden yararlanarak hangi kabloyu nereye takacağını tam gör ve montaja başla ara ara videoyu durdur ve kablonun takılacağı yere detaylı bak.
  • BİOS pilini çıkar ve 15 dk beklet sonrasında tekrar tak.
  • HDD'yi kablolarını biraz sert takın.
  • Anakart kitapçığından '' Power Switch, Reset Switch, HDD LED '' gibi kabloların hangi düzende takıldığına bakıp işlem yap.

Büyük ihtimal montajla ilgili bir sorun statik elektrikle olacağını sanmıyorum. Yinede bu montajı tekrar yaparken bir kapı koluna elini tutmanı öneririm.

@BARON™ kabolarin ve f panel kablolari eskisi gibi taktim (onceden resimlerini cekmistim) bios pilini de cikardim geri taktim zaten diger power kablolarinda dogru taktim

Guc isigi kucuk kirmizi isik yaniyor USB portlari duzgun halde calisiyor (telefonu sarj ediyor)

Ardindan power butonuna bastigimda sadece bir anlik aciliyor fanlarda kucuk bir kiprasma oluyor sonra hic acilmamis gibi duruyor tekrar butona bastigimda bir anlik olsa bile acilmiyor 10 sn power butonuna bastiktan sonra tekrar butona basiyorum durum aynibsekilde bir anlik bir tepki veriyor

Sisteminizi yakın bir servise gösterim derim.
Artik bu sekilde cozemediysen dedigin gibi servise goturmeliyim.

Kasayı tekrar açtım ve içine bir güzel baktım. Acaba diğer parçalarda sıkıntı var mı diye.
İlk anakartı çıkarttım bastım düğmeye çalıştı. Haliyle görüntü girişini dahili olarak anakarta taktım
Ekran daha bulanık ve .swf lerde bile geçişlerde sıkıntı var videolar donuk bir şekilde izliyorum ama çok da kötü değil
Oyun oynuyamıyorum sadece Şimdi buna yeni bir ekran kartı mı gerek?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı