Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram paylaşımında derdinin yine eğitim olduğunu söyledi

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
6 Ağustos 2021'de Ziya Selçuk 3 senelik sürdürdüğü bakanlık görevinden istifa etmişti. Ziya Selçuk'un yerine yardımcısı Mahmut Özer atanmıştı. Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı görevini bırakmasına rağmen hâlâ öğrenciler hakkında paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

Selçuk, yeni görünümüyle yaptığı paylaşımda derdinin yine öğretmenler ve öğrenciler olduğunu söyledi. Selçuk'un ifadeleri aşağıdaki gibidir:

Yoğun bir temponun içinden çıkınca insanlar 'Hoca, şimdi uzun uzun dinlenirsin herhalde' dediler. Aksine, daha çok çalışacağım dedim ki, şimdi tam da bu noktadayım. Derdim yine eğitim, derdim yine çocuklar, yine öğretmenler, yine aileler; çabam aynı çaba, kalem aynı kalem, tek fark kravat ve takım elbiseyle aramızın açılmış olması. Yoksa herkes bilir, öğretmen hep öğretmendir, okuldan çıkıp eve de gitse, emekli de olsa yine öğretmendir, nereye giderse gitsin öğrenmeye, paylaşmaya devam eder.

Aslında bu adam çok sempatik geliyordu ancak onun elinden de bir şey gelmezdi. Onun da yapabilecek bir şeyi yoktu. Virüs arttıkça artıyor, okullar açılsa da sorun, açılmasa da sorun. Onlar açısından da zordu, şaka bir yana adam görevi bırakınca bildiğin bayağı gençleşmiş. Şimdiki fotoğrafıyla eski fotoğrafı arasında bayağı fark var. Ziya Selçuk'u yaptığı paylaşımlardan görüyorduk, hep köy okullarına falan gidip oralarda bir şeyler yapmaya çalışıyordu.

Kaynak.

@RUSHTOB, reis ne derse onu yapıyor bakalım. En son okullar açık kalacak demişti, Ziya Bey'de onu dedikten 2 ay sonra okullar kapanmıştı, umarım öyle olmaz diyelim.
Umarım. Özellikle servisçiler, öğrenciler ve okuldaki temizlik görevlileri bu pandemiden çok zarar gördü. Adam akıllı bir karar çıkmadığı için bu sefer veliler de mağdur oluyor. Veliler mağdur olunca okul servisi çekenler de mağdur oluyor. Servisçi adam parayı topladı diyelim 15 gün sonra okullar kapandı. Bu sefer her 2 taraf da sıkıntıya giriyor.

Bakanlıktan atılınca benim eşgal :
Screenshot_2021-09-12-20-59-51-75_948cd9899890cbd5c2798760b2b95377.jpg

Geri
Yukarı