Eski orijinal Windows'u yeni sistemde kullanma

Furkan Tünel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski bir bilgisayarım var. Yeni bir sistem topluyacağım ama içine Windows 10 atmak istiyorum. 8GB USB belleğim var. Eski bilgisayarımı Windows 10'a geçiş yaptım. Eski bilgisayarımdaki Windows orjinal Windows. Yeni topluyacağım sistemde korsan windows kurmak istemiyorum. Eski bilgisayarımdaki orjinal Windows'u yeni topluyacağım sistemde kullanabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, kullanamazsınız. Her bilgisayardaki Windows 10'un kendine özel bir Genuine Ticket'i vardır. Bu Genuine Ticket'ler her bilgisayarda farklı bir HWID'e (Hardware ID) sahiptir. Eski bilgisayarınızdaki lisansı yeni bilgisayarda kullanmayı denerseniz donanımınız eşleşmeyeceği için etkinleşmez.

Aynısı benimde başıma geldi. Sürekli Windows etkinleştirme hatası alıyorum. Sanırım bu dediğiniz ticket olayı işlemciye kaydediliyor. Bir sistemi işlemci kalıcak şekilde değiştirdim ondan kullandım fakat işlemciyi değiştirip kurduğum sistemde hata alıyorum. Sanırım bir çözümü yok. @Recep Baltaş @Ali Güngör @Sterben eski kurulu olan harddisk hala elimde mevcut ondan giriş yaptığımda bi sıkıntı olmadı. Driverları güncelleyip kullanmaya devam etsem daha sonra sıkıntı çıkarmı acaba :)

Yeni bir işlemci taktıktan sonra eski HDD'den boot edince Windows 10 etkinleşmiş mi gözüküyor?

Çok uzun süre kullanmadım ama windowsu etkinleştirin uyarısıda almadım kullandığım süre içerisinde. Akşam tekrar kontrol edeceğim sürücüleri güncelleyip.

Windows 8 den 10 geçişte anahtar değişmişti. Ben Windows 10 ile gelen ürün anahtarıyla etkinleştirme yapamamıştım. İlk gelen ürün anahtarını girince etkinleşti. Belki birinin işine yarar aklıma gelmişken yazım.

Zaten Windows 10'un gösterdiği anahtar dikkat ederseniz internetteki generic anahtarlarla aynıdır. Windows 10 yükseltme ile etkinleştirilmişse anahtarla değil Windows sunucuları ile etkinleşiyor. Ama orjinal Windows 7/8.1 anahtarınızla da etkinleştirme yapabilirsiniz (Sürüm en az 1511 olmalı), ki zaten bunu yapmışsınız.

2 Ağustos ile çıkan yeni güncellemede bazı değişiklikler var bu donanım değişikliği ile ilgili.

Detaylar yakında gelir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı