Çözüldü Eski oyunlarda ekranda çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

297345

Hectopat
RAM
8 GB RAM
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i5 1235U
Merhaba, iyi akşamlar.

Sorun şu,
Eski birkaç oyunda, (fear 1, Warband, Batman Arkham Asylum) ekranda, hareket eden her şeyde yatay çizgiler oluşuyor, karıncalanma gibi. Fareyi hareket ettirdiğinizde, hareket eden, kayan, animasyonu olan her şeyde bu sorun meydana geliyor. Sadece oyun içinde değil, ana menüde de tuşların üstüne gelince yahut ekran değiştiğinde -yükleme ekranı vs. geldiğinde- yine bu çizgilerden oluşuyor. Ancak hiçbir şey hareket etmez de aynı kalırsa bu sorun yok. Bu çizgiler oyunu oynanmaz hale getiriyor ve sadece eski oyunlarda oluyor. Diğer oyunlarda böyle bir problem ile karşılaşmadım.

İnternette bu soruna dair bir araştırma yaptığımda, benimkine benzer bir sorun ile karşılaşmadım ama yine de çözüm yollarını denedim, nafile. Virüs taraması bile yaptım ama hayır, çözüm ne bulamadım. Ekran alıntısı veya kaydı atmak isterdim problemi göstermek için ama bu sorun ekran kaydına yansımıyor. Dışarıdan, insan gözüyle baktığınızda görülüyor sadece.

Not: Oyunlarım orijinal.

Çözüm
Uygulayıp deneyebilirsiniz.
Uygulayıp deneyebilirsiniz.

@Yener K. Hocam hallettim işe yaradı sürücüleri silip geri yüklemek, çok sağ olun, teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı