Eski PC'deki HDD'yi yeni PC'de kullanmak mantıklı mı?

Broken

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bundan 2-3 gün önce yeni sistemimde bir sorun var mı diye post açmıştım. Şimdi ise bir sorum var. Bundan 4-5 sene önce eski bilgisayara (şu an kullandığım) orijinal Windows 10 satın almıştım. Şu HDD muhabbetlerini bilirsiniz; neymiş işte dosyalar tam silinmiyormuş falan, riskli olabilirmiş gibi gibi. Asıl olay şu; sizce yeni alacağım bilgisayarın HDD'sini eski bilgisayara takmam mantıklı olur mu? Hem Windows 10'um elimde kalmış olur, hem de dosyalarım güvende kalmış olur. Ne dersiniz?
NOT: Eski bilgisayarı satacağım.
Edit: Peki eski bilgisayarımdaki HDD yeni bilgisayarın performansını düşürür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD’ ye HD Tune programı ile sağlık testi ve bad sector testi yapın. Sıkıntı çıkmazsa kullanmanızda bir sakınca yok.

Benim de yeni HDD'mde bad sector çıkmıştı, 2007 yılında aldığım bilgisayarın 160 GB'lık HDD'sini takmıştım yeni HDD garantiden gelince de Windowsu bir daha kurmaya üşendim. SSD alana kadar böyle kullanacağım ama biraz sabır gerekiyor [emoji16]. Bilgisayarın açılış süresi çok uzun dosya aktarmayı saymıyorum bile. Bunları göz önünde bulundurarak kullanabilirsin tabii ki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı