Eski PC'deki Windows 10 sürümünü yeni PC'ye geçirme

Aliimran14

Decapat
Merhaba bugün yeni bir PC toplayacagım ve eski bilgisayarımdaki Windows 10 sürümümü yeni bilgisayara geçirmek istiyorum, bildigim ve araştırdıgım kadarıyla geçirebiliyoruz ama ne yazık ki ben eski bilgisayarımın ekranı kırık olduğundan (all in One PC) başka bir monitör ile kullanıyorum bu şekilde de olurdu fakat bir de üzerine ekran kartını devre dışı bıraktım bilmeden. İnternette gördügüm kadarıyla ekran kartını açmanın yolları şunlarmış: BIOS pilini çıkarıp bekledikten sonra tekrar takmak (yaptım ama belki yanlış yapmışımdır), klavyeden şu tuşlara bas BIOS'u aç gibi olanları da yaptım ama hiçbiri olmadı ne yazık ki ekran kartını açamıyorum eğer başka bir şey biliyorsanız söyleyebilir misiniz?

Windows'u başka bir bilgisayara geçirmenin yolları da şunlarmış: Bilgisayar açıkken Windows ayarların lisansını kapatmak ama tabii ekran kartı devre dışı olunca yapamıyorum bunu, bunu Retail olan bir Windows'ta yapabiliyormuşuz ama tabii ona da bakamıyorum, 2. eski bilgisayarımdaki HDD'yi yenisine takarsam işletim sistemi de geçermiş ama format atarak yapmamız gerekiyormuş format atmadan da olur mu acaba?

Sorularım şunlar:
  1. Ekran kartını nasıl açarım?
  2. Ekran kartını açmadan geçirmenin bir yolu var mı?
  3. HDD ile olur mu?
  4. Windows'un 2 farklı sistemde de kullanabiliyor muyuz yani Windows'un USB'sini yeni olana takarsam olur mu çünkü bayağı pahalıydı bu aldıgım Windows tabii pahalı olunca böyle bir şey olup olmaycağını bilmiyorum. Acaba yardım eder misiniz?

Umarım okurken sıkılmamışsınızdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım okurken sıkılmamışsınızdır.
Okurken değil ama okuduktan sonra sıkıldım, bir ton metin yazıp bilgisayarınla ilgili hiçbir şey yazmamış olman canımı sıktı.

1. Nasıl devre dışı bıraktıysan öyle açabilirsin. BIOS'tan mı devre dışı bıraktın? BIOS'tan açacaksın.
  2. Ekran kartını açmana gerek yok Windows taşımak için.
  3. Olur.
  4. OEM Windows'u taşıyamazsın. Unut o işi. Retail ile olur ancak.
Bu kadar gereksiz uğraş yerine sana tavsiyem ucuz OEM lisans alman...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı