Eski Power Boost PSU nasıl değerlendirilir?

CS:GO'da C4 yerine kullanabilirsin.
c4kurulum.png

Yüksek güç vererek patlatabilirsin.

Açıkçası ben ayarlı bir güç kaynağı yapardım o PSU'dan. Zaten bilgisayarda sorunlu bari verdiğim paranın değerini karşılasın. Ayarlı yaptıktan sonra satabilirsiniz normalden daha pahalıya gidebilir.

Deşarj ettikten sonra ve bir süre bekledikten sonra içinde elektrik kalmayacağı için sorun olmayacaktır.
Deşarj etmeye uğraşırken çarpabilir. Ek olarak niye deşarj etmeye uğraşsın ki? Kapasitör çöp zaten. Satsın gitsin, başka bir şey yapamaz.

Ek olarak C4 esprileri pek komik değil artık.

Kapasitörlerini inceleyebilirsiniz. Tabii önlem aldıktan sonra.

Ek olarak fanını kullanabilirsiniz.

Sakın kapasitörlere çıplak elle ellemeyin. Hatta direkt içini açtıktan sonra pek haşır neşir olmayın. Şaka yapmıyorum, ölebilirsiniz!

Satmanızı öneririm.
PSU kapasitörlerinin kapasiteleri çok büyük sanırsam. Ben küçük çaplı olanlardan birinin içini açmıştım, cidden anlatıldığı gibi, iki tane metal plaka, arada yalıtkan ve ıslanmış ( 😳 ) bir kağıt. Bir çeşit kahverengi sıvı. Ve bu kadar, yani temeli iki aliminyum plakanın çok fazla sarılmasıyla üzerinde elekriği biriktirip aniden veya kapasitesine göre yavaşça salmasına dayanıyor. Mantıklı bir alet. Büyük çapta olanlar ise bu mantıkla ani şarj ve deşarjları engelliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı