Eski Power Boost PSU nasıl değerlendirilir?

Fanı sök. Belki kullanırsın.

Veya alan olursa sat. Alan olmazsa elektrikçide kapasitörleri, bobinleri falan satarsın belki.

Kapasitörleri sökün ve kutuplarını ters bağlayın. Daha sonra sevmediğiniz kişilerin yanında patlatın. (!)
En garip anım, daha stabil değerler alabilmek için yaptığım rüzgar enerjisi türibinine ters takmamdı, oysaki çok da V vermiyordu, akım zaten hak getire. Ve bir süre sonra bum!
Fanı sök. Belki kullanırsın.

Veya alan olursa sat. Alan olmazsa elektrikçide kapasitörleri, bobinleri falan satarsın belki.
Hepsine 5 en fazla 10 TL’den fazlasını verecek insan tanımıyorum. PSU’yu satması tabii ki daha karlı.

En garip anım, daha stabil değerler alabilmek için yaptığım rüzgar enerjisi türibinine ters takmamdı, oysaki çok da V vermiyordu, akım zaten hak getire. Ve bir süre sonra bum!
Ben de araç şarj cihazından powerbank yapmak istediğimde patlatmıştım. Şarj cihazı normalde 12V gerilimle çalışıyordu fakat ben laptop adaptörüyle 19V gerilim vermiştim. Telefon bir türlü şarj olmuyordu ama şarj cihazının ışığı yanıyordu. Birkaç saniye sonra kapasitör birden patlamıştı. İyi ki telefonum zarar görmemişti. Çok korkmuştum.

Geri
Yukarı