Eski silinmiş programların kalıntılarını silme

IObit kendisi ayrı dert zaten ve iddia ettiği şeyi yapmıyor ve sildikten sonra her yerde kalıntısı kalıyor hatta hiçbir programın kullanmadığı comms klasöründe bile kalıntısı kalmış.

👇👇👇👇

Eki Görüntüle 893120
Eki Görüntüle 893122
Hocam bu format işi çok uzun sürüyor mu? İki saatte halledilir mi? Ya da Windows 10 lisansım gider mi? Laptop kullandığım için lisans anahtarım yok.

Ve sürümünüz eskiyse en iyisi format atmak ve diski bölüp D: De ekleyebilirsiniz.

1614105764284.png

Hocam bu format işi çok uzun sürüyor mu? İki saatte halledilir mi?

O kadar bile sürmez.

Ya da Windows 10 lisansım gider mi? Laptop kullandığım için lisans anahtarım yok.

Sanırım gitmez ve giderse internette ücretsiz lisanslar var mesela ben ücretsiz lisanslardan kalıcı olarak etkinleştirdim.
Hocam en son sürüm yüklü zaten. Cidden format atmak hiç istemiyorum. Program ile halledilmez mi?

O zaman temizlik programları vs. Kullanın ya da elle silin tavsiyem elle silmeniz ama güvenilir bir programla silebilirsiniz.
Hocam en son sürüm yüklü zaten. Cidden format atmak hiç istemiyorum. Program ile halledilmez mi?

Ve burada kişisel dosyalarınızı saklamayı veya silmeyi seçebilirsiniz diyor.

1614105978755.png

Ama format atmayı istemiyorsanız önce bir program ile silin sonra benim dediğim şekilde kontrol edin sonra sfc /scannow(SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?) uygulayın(sistem dosyalarında sıkıntı varsa çözer bir program sistem dosyalarını bozmuş ise bu çözer)

Eğer karışık kötü programlar falan yüklediyse en kolayı format ama istemezse dediğimiz gibi silebilir.
Hocam ne kötü programı Allah aşkına. Virüs programlarını denemek için deneme sürümlerini indirmiştim, montaj programları indirmiştim, dijital kitaplar ve emülatörler kurmuştum bir de.

Bilgisayarı sıfırla en güvenilmeyecek hareket olur, onun yerine elle regeditden silme sanki daha sempatik.

Aslında bende ilk appdata program files regedit vs. Demiştim elle silmek istemiyormuş.
Hocam ne kötü programı Allah aşkına. Virüs programlarını denemek için deneme sürümlerini indirmiştim, montaj programı indirmiştim. Emülatör kurmuştum bir de.

Emülatör +antivirüsler+montaj programı = 3 program.

Laptopu alalı bir yılı geçti ve o sırada çok program silip, yükledim. Elle silmek bayağı zor olur benim için.
Ben çok şey yükledim dediğiniz için öyle demiştim ve bu şekilde silebilirsiniz.
önce bir program ile silin sonra benim dediğim şekilde kontrol edin sonra sfc /scannow(SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?) uygulayın(sistem dosyalarında sıkıntı varsa çözer bir program sistem dosyalarını bozmuş ise bu çözer)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı