Eski Sistemde Kullanılan HDD'yi Yeni Sistemde Kullanmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şöyle anlatayım, eski driverlardan kurtulmak için Device Remover isimli programı kullanabilirsin. Bu programla eski driverlarını sildikten sonra sahip olduğun parçaların internet sayfalarına bağlanarak oradan verilen destekle güncel driverları kurabilirsin.

Örneğin NVDIA ekran kartına sahipsen NVDIA'nın Türkiye sayfasına girip sürücüleri bularak yükleme işlemine başlayabilirsin.
Çok teşekkür ederim, bahsettiğin gibi ekran kartım NVIDIA Asus GTX750, peki anakart yada başka bileşenler için driver gereklimidir yada şöyle sorsam daha iyi olur ekran kartından başka hangi parçalar için driver gereklidir ?

Çok teşekkür ederim, bahsettiğin gibi ekran kartım NVIDIA Asus GTX750, peki anakart yada başka bileşenler için driver gereklimidir yada şöyle sorsam daha iyi olur ekran kartından başka hangi parçalar için driver gereklidir ?

Anakartın BIOS'ları vardır, bu konuda benim de pek bir bilgim yok. Aygıt Yöneticisi'ne girdiğinde karşına çıkan çoğu şeyin driveri vardır. Örneğin Ses kartının, Ekran Kartının, Touchpad'inin, Kablolu,Kablosuz bağlantı kurduğun araçlar.
BIOS'lar dışında hepsinin güncel halini bir arada bulabileceğin programlar var. Benim bilgisayarım eski olduğundan sadece internet kullanımı için alıyorum elime. Ama önceden Driver Pack Solution diye bir program vardı hepsini kendi güncelliyordu en güncel sürümle. Tek bir tıklamayla.

Zaten burdaki çoğu kişinin Windows için para saçtığını sanmıyorum Windows 8.1 veya Windows 10 İSO flash belleğe yazıp uefi kurulum yapmak sizin için yeterli olacaktır. :)

Zaten burdaki çoğu kişinin Windows için para saçtığını sanmıyorum Windows 8.1 veya Windows 10 İSO flash belleğe yazıp uefi kurulum yapmak sizin için yeterli olacaktır. :)
Anakartın BIOS'ları vardır, bu konuda benim de pek bir bilgim yok. Aygıt Yöneticisi'ne girdiğinde karşına çıkan çoğu şeyin driveri vardır. Örneğin Ses kartının, Ekran Kartının, Touchpad'inin, Kablolu,Kablosuz bağlantı kurduğun araçlar.
BIOS'lar dışında hepsinin güncel halini bir arada bulabileceğin programlar var. Benim bilgisayarım eski olduğundan sadece internet kullanımı için alıyorum elime. Ama önceden Driver Pack Solution diye bir program vardı hepsini kendi güncelliyordu en güncel sürümle. Tek bir tıklamayla.
Teşekkürler sistemi aldığım zaman bahsettiğiniz programı deneyeceğim.

Bende tam olarak bu konuyu merak ediyordum bu konuyu detaylı bir şekilde anlatırmısınız bana flash ile nasıl yapılır nerden indirilir nasıl yapılır bu konuda bilgim yok :(

Teşekkürler ama bir kaç sorum daha olacak, bu iso dosyasını ve rufus adlı programı nerden indirebilirim ? Diğer bir sorum flaş belleğe yazdığımı düşünelim daha sonraki süreç nasıl gelişecek neler yapacağım nasıl yapacağım bu konuda da yardımınızı bekliyorum, yoruyorum sizleri ama bunları ögrenmem lazım.
UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat Buyrun asıl olarak budur makale ancak sistem özelliklerinizide yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim hangi işletim sistemini kurabileceğiniz konusunda. Makaleyi tamamen okuyun Windows 10 isoyu nasıl indirebileceğinizde ayrı bir makalede anlatılmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat Buyrun asıl olarak budur makale ancak sistem özelliklerinizide yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim hangi işletim sistemini kurabileceğiniz konusunda.Makaleyi tamamen okuyun Windows 10 isoyu nasıl indirebileceğinizde ayrı bir makalede anlatılmış.
Sistemim
i5 4460
Msi H81M-P32L
ASUS GTX 750 STRIX OC
RİPJAWS 8 GB 1600 MHZ CL9
FSP HYPER 500W
ZALMAN 11 PLUS

Eski sistemimde sürekli windows 7 kullandım ama bu sistemde windows 8.1 kullanmayı düşünüyorum ve daha önce hiç format atmadım birkaç kere denedim ama başarısız oldum bu konuyla ilgili bir video, makale vb. şeyler varsa atarsan memnun olurum yada siz bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Gayet yeterli sistemin windows 10 için attığım makalede gerekli bilgileri bulabilirsiniz gayet açık bir biçimde anlatılmış nasıl indireceğiniz ve usb belleğe nasıl yazacagınız yazdıktan sonra nasıl devamını getireceğinizi ise

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum yapmadan önce biosunuzun en güncel sürüm olduğundan emin olun videoda bu konu hakkında bilgi verilmiş. Fazla zor bir işlem değil Windows 8.1 yerine Windows 10 kurmanız yararınıza olur oyun performansı ve güvenlik açısından en üst performansı alırsınız Windows 10 ile. :)

Yani emin olun korkulacak ve zor bir iş değil atom parçalamayacaksınız sonuçta makale ve videoda denilenleri yaparak sorunsuz bir şekilde Windows 10 kurulumu yapabilirsiniz ama anladığım kadarı ile sizin korkunuz ya bi zarar verirsem çökertirsem vb diye ama merak etmeyin bir sorun yaşamazsınız yaşarsanızda tekrar konu açarsanız yardımcı oluruz zevkle. Ayrıca önemli dosyalarınız varsa yedeklemeyi unutmayın yedeklemeyi ise dosyalarınızı diskinizin D bölümüne atarak yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet yeterli sistemin windows 10 için attığım makalede gerekli bilgileri bulabilirsiniz gayet açık bir biçimde anlatılmış nasıl indireceğiniz ve usb belleğe nasıl yazacagınız yazdıktan sonra nasıl devamını getireceğinizi ise
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kurulum yapmadan önce biosunuzun en güncel sürüm olduğundan emin olun videoda bu konu hakkında bilgi verilmiş. Fazla zor bir işlem değil Windows 8.1 yerine Windows 10 kurmanız yararınıza olur oyun performansı ve güvenlik açısından en üst performansı alırsınız Windows 10 ile. :)

Yani emin olun korkulacak ve zor bir iş değil atom parçalamayacaksınız sonuçta makale ve videoda denilenleri yaparak sorunsuz bir şekilde Windows 10 kurulumu yapabilirsiniz ama anladığım kadarı ile sizin korkunuz ya bi zarar verirsem çökertirsem vb diye ama merak etmeyin bir sorun yaşamazsınız yaşarsanızda tekrar konu açarsanız yardımcı oluruz zevkle. Ayrıca önemli dosyalarınız varsa yedeklemeyi unutmayın yedeklemeyi ise dosyalarınızı diskinizin D bölümüne atarak yapabilirsiniz.
Açıkcası gözümde çok büyüttüm bu işleri eski bilgisayarımı yaşadığım yerde bir bilgisayarcıya götürüp formatlattırıyordum ama bu sistemi götürüp emanet etmekte istemiyorum bilmiyorum kafam iyice karıştı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı