Eski sisteme Windows 10 ISO önerisi

yusufbalta

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Cihazım çok eski ekran kartı yok DDR3 6 GB RAM, 150GB HDD. SSD yok Windows 10 22H2 yüklü. PC Windows 10 1511 gibi sürümlerde gayet hızlı yeterli ve stabil çalışıyor ancak çok eski sürümler destek yok. Kullandıgım uygulamalar Windows 10 uyumlu oldugu için Windows 8.1 kuramıyorum. Kursam da lazım oluyor Windows 10'a dönmem gerekiyor. Sizden ricam bana orijinal cihazın kaldırabilecegi rahat çalışacagı en azından çok fena kasmayacak bir ISO atabilir misiniz 1703 veya 1909 bildiginiz bir ISO da olabilr ISO uygulaması ve sitesini kullandım ancak olmuyor uygulama hata veriyor site de aynı umarım yardımcı olursunuz teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Cihazım çok eski ekran kartı yok DDR3 6 GB RAM, 150GB HDD. SSD yok Windows 10 22H2 yüklü. PC Windows 10 1511 gibi sürümlerde gayet hızlı yeterli ve stabil çalışıyor ancak çok eski sürümler destek yok. Kullandıgım uygulamalar Windows 10 uyumlu oldugu için Windows 8.1 kuramıyorum. Kursam da lazım oluyor Windows 10'a dönmem gerekiyor. Sizden ricam bana orijinal cihazın kaldırabilecegi rahat çalışacagı en azından çok fena kasmayacak bir ISO atabilir misiniz 1703 veya 1909 bildiginiz bir ISO da olabilr ISO uygulaması ve sitesini kullandım ancak olmuyor uygulama hata veriyor site de aynı umarım yardımcı olursunuz teşekkürler.

Rufus ile indirmeyi denediniz mi hocam Windows 10'un bazı sürümleri mevcut.
Yanlış hatırlamıyorsam!

Bu konuma bakabilirsiniz eski sürümler ile aynı performansı veren 20H2 ISO'su var onu öneririm.

Hocam size tavsiyem 1709 olan RekOS en hafif isodur gördüğüm fakat 1709 istemem diyosanız ognitorenks ve kokteyl ISO'suna bakabilirsiniz. ReviOS'da iyidir. Önce bir RekOS deneyin siz. Uyumluluk vb. sorun yaşarsanız diğer dediklerimi denersiniz.

Bu ISO'lar sizin için bilgisayarınızın performansını arttırmaya yetecektir. Fakat çok daha hızlı olsun daha performanslı olsun ram kullanımı çok çok daha az olsun diyosanız Linux da geçmeyi düşünebilirsiniz.

Hocam size tavsiyem 1709 olan RekOS en hafif isodur gördüğüm fakat 1709 istemem diyosanız ognitorenks ve kokteyl ISO'suna bakabilirsiniz. ReviOS'da iyidir. Önce bir RekOS deneyin siz. Uyumluluk vb. sorun yaşarsanız diğer dediklerimi denersiniz.

Hangi siteden nasıl deneyecegim güvenli midir?

Hangi siteden nasıl deneyecegim güvenli midir?
Custom iso'larda kullanıcılar tarafından düzenlendiği için her türlü tedbir almak gerekir. ben bu saydığım isoları denedim, steam hesabıma vs. girdim fakat herhangi bir sorun olmadı. bu isoların linkini şimdi paylaşacağım rufus ile yazdıracaksınız. yardım gerekirse yazmanız yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı