Eski sürüm Windows 10 kullanmak mantıklı mı?

kayra150

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI 945GM3
İşlemci(CPU): Intel Core2 Duo E7300 2.66 ghz
Ekran Kartı(GPU): AMD ATI Radeon HD 2400 PRO
Disk: Hikvision C100 120 GB SSD
Ram: 1 GB
İşletim sistemi: antiX 22 64 bit
Kernel: xanmodv1-lts (6.6.21)

Monitör: Casper926w - 900w
Klavye: Casper K5108
Fare: PGM07
Kulaklık: TIGOES TH-812
RAM
8 gb
SSD veya HDD modeli
1 tb hdd 5200 rpm
Ekran kartı
Nvidia gt420 2 gb vram
İşlemci
2.70 ghz 4 çekirdek intel işlemci(sayısını unuttm)
Sizce eski sürüm Windows 10 kullanmanın ne gibi zararı olur? Güncellik ve güvenlik sıkıntılarını takmıyorum. Windows 7'yi kıtır kıtır sorunsuz kullandığım kasam da var. Dert bu değil yani. Mesela 1703 sürümü olsa program ve oyun desteği olarak nasıl bir etki olur? League of Legends, Valorant vs sıkıntı çıkarmazsa kullanırım yani. Sormak istedim.

Uzun zamandır Atlas kullanıyorum(20h2) ancak hem performansının düştüğünü sezdim hem de mümkünse dil Türkçe olsun istiyorum ama ilk sırada performans var daima. Rekos diye bir şeye rastladım bayağı performans farkı oldu da.

Özellikle güncel program ve oyunlar belirli bir Windows sürümü altında çalışmıyorlar. Yapı numarası itibari ile güncel olanı istiyorlar. Bu sürücüler içinde geçerli ancak ekran kartı ya da ses kartı gibi sürücülerin güncelleri yoksa, yani sürekli güncellemiyorsanız eski sürümlerde sorun olmayabiliyor. Dediğiniz oyunları oynamıyorum onlar için bir şey diyemem. Aslında bilgisayarınız da SSD olsa güncel bir Windows 10 sürümünü rahat kullanırsınız.

Hocam neden windows 7 kullanıyorum videolarının sahibi gerçekten siz misiniz? Öyle ise baya saygı duydum. Evde boş boş takılırken diğer monitörde videolarını seyrediyorum. Muhabbetiniz hoş.

Valorant artık 1709'da çalışmıyor. (Vanguard)

League of Legends her türlü Windows 10'da açılır, şuanlık.

Eğer çok meraklıysanız Rek OS v4 deneyebilirsiniz Atlas OS gibi değildir aklınıza gelebilecek her türlü şeyden arındırılmıştır. Hatta bazen Microsoft'a veri gönderemediğiniz için internet yok gibi bile gözükebilir.

Ha ben şu an ne kullanıyorum 22H2 orijinal Windows, orası ayrı.

Hocam neden windows 7 kullanıyorum videolarının sahibi gerçekten siz misiniz? Öyle ise baya saygı duydum. Evde boş boş takılırken diğer monitörde videolarını seyrediyorum. Muhabbetiniz hoş.

Valorant artık 1709'da çalışmıyor. (Vanguard)

League of Legends her türlü Windows 10'da açılır, şuanlık.

Eğer çok meraklıysanız Rek OS v4 deneyebilirsiniz Atlas OS gibi değildir aklınıza gelebilecek her türlü şeyden arındırılmıştır. Hatta bazen Microsoft'a veri gönderemediğiniz için internet yok gibi bile gözükebilir.

Ha ben şu an ne kullanıyorum 22H2 orijinal Windows, orası ayrı.
Evet benim, bendim. Win7 ile mutluydum ama 2022'nin son aylarında sırt çevirme olayları benim temel programlarıma da denk geldi ve üzüle üzüle ana kasamda bırakmak zorunda kaldım. Evet rekos v4'teyim dil yükleme yerini kurcaladığımda microsoft ile bağlantı yok tarzı uyarı veriyor. Ama performansı hoşuma gitti. 1 gün evde deneyelim, olmadı gg os var sırada, o da olmadı arşivimdeki 8.1 single language performance edition kurup 8.1 ne durumda ona bakacağız hem.

Youtube ile pek ilgilenemiyorum uzun zamandır. Vaktimin büyük bölümünde telefona mahkumum çünkü. Saygınız için teşekkür ederim görüşmek üzere.

Sizce eski sürüm Windows 10 kullanmanın ne gibi zararı olur? Güncellik ve güvenlik sıkıntılarını takmıyorum. Windows 7'yi kıtır kıtır sorunsuz kullandığım kasam da var. Dert bu değil yani. Mesela 1703 sürümü olsa program ve oyun desteği olarak nasıl bir etki olur? League of Legends, Valorant vs sıkıntı çıkarmazsa kullanırım yani. Sormak istedim.

Uzun zamandır atlas kullanıyorum(20H2) ancak hem performansının düştüğünü sezdim hem de mümkünse dil Türkçe olsun istiyorum ama ilk sırada performans var daima. RekOS diye bir şeye rastladım bayağı performans farkı oldu da.

Valorant daha doğrusu Vanguard, bazı eski sürüm Windows 10'ları desteklemiyor artık.

Valorant daha doğrusu Vanguard, bazı eski sürüm Windows 10'ları desteklemiyor artık.
Sims 3 de sıkıntı çıkardı. Garip ama 8.1'de açılan bazı şeyler 1809 sürümünde falan hata veriyor. Ya bu oyunlardan programlardan vazgeçeceğiz ya da 20h'ler şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı