Eski Toshiba Satellite laptopa işlemci değişikliği önerisi

evren.can11

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.
Eski model Toshiba Satellite dizüstü bilgisayarım var model adını bilmiyorum. 4 GB DDR3 Samsung RAM'a sahipti 2. RAM yuvasına aynı marka 8 GB RAM daha ekledim. Toplam 12 GB RAM'a sahip oldu. Oyun oynarken CPU kullanımının %100'e kadar çıktığını görüyorum ve sürekli donmalar yaşıyorum. Bu işlemciyi üst model daha hızlı bir işlemci ile değiştirmeyi düşünüyorum fakat uyumlu olan modeli bilmiyorum. Bana üst jenerasyon bir işlemci önerirseniz çok sevinirim.
Sistem detayları aşağıdaki gibidir:

Dosya Ekleri

• odMITcol.jpg
    odMITcol.jpg
    89,6 KB · Görüntüleme: 15
  • BWSjb8ol.jpg
    BWSjb8ol.jpg
    64,7 KB · Görüntüleme: 7
  • Mb2cspgl.jpg
    Mb2cspgl.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 7
  • CpYajxWl.jpg
    CpYajxWl.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin anakarta lehimli. Laptoplarda genelde bu şekilde olur. Bu sebeple normal şartlarda işlemci değişimi olmaz laptoplarda aslında.

Elbette lehimli işlemciler de birtakım makinelerle sökülebiliyor. Ama bunu yapan bir yer bulman kolay olmuyor ve bu işlem riskli oluyor. Tavsiye edilen bir durum değil.

İşlemcin anakarta lehimli. Laptoplarda genelde bu şekilde olur. Bu sebeple normal şartlarda işlemci değişimi olmaz laptoplarda aslında.

Elbette lehimli işlemciler de birtakım makinelerle sökülebiliyor. Ama bunu yapan bir yer bulman kolay olmuyor ve bu işlem riskli oluyor. Tavsiye edilen bir durum değil.
Hocam vidalı şekilde değil mi?

Geri
Yukarı