Eski Windows 7 Keyi ile Windows 10'a Yükseltme

@4454 Bazı forum sitelerinde sadece recovery dosyaları ile yüklenebileceği söylenmiş. Bazı yerlerde Home Basic sürümünün 34bit versiyonu bulunmadığı falan söylenmiş. Bu iş beni uğraştıracak gibi. Hem W10 hem de W7 indirmem gerekecek.

Şimdi Windows 10'u deneme olarak kursam ne kadar süre kullanabilirim ve eksiği olur mu? Eğer eksiği olmazsa ve deneme süresi uzun ise Dreamspark versiyonu gelene kadar onu kullanabilirim. Yoksa epey uğraşmam gerekecek.

Hocam uğraşmanın tavsiye ederim. Ayrıca benimde başıma aynı sorun gelmişti. Laptobun altındaki x16 yazan bir kod var onunla aramıştım. Bak şöyle düşün Windows 7 lisansın boşa gitmeyecek. Uğraşmaya değmez mi? :)

@4454 Bazı forum sitelerinde sadece recovery dosyaları ile yüklenebileceği söylenmiş. Bazı yerlerde Home Basic sürümünün 34bit versiyonu bulunmadığı falan söylenmiş. Bu iş beni uğraştıracak gibi. Hem W10 hem de W7 indirmem gerekecek.

Şimdi Windows 10'u deneme olarak kursam ne kadar süre kullanabilirim ve eksiği olur mu? Eğer eksiği olmazsa ve deneme süresi uzun ise Dreamspark versiyonu gelene kadar onu kullanabilirim. Yoksa epey uğraşmam gerekecek.
Link vermek istemiyorum, ama internette şu şekilde aratın:"Windows 7 Home Basic 32 bit (veya 64 bit ) Türkçe MSDN ISO". Zaten bir sürü site çıkacaktır. İndirdiğiniz ISO dosyasının hash değerini (SHA-1,SHA-256,CRC-32 vs.) MSDN'deki hash değeri ile karşılaştırın. (Hashtab, 7-Zip). Aynı ise elinizde orjinal bir ISO dosyası var demektir. Zaten OEM lisanslar, aynı sürümü kurunca direk etkinleşiyor. Oradan da Windows 10 Home'a yükseltirsiniz.

İki gündür canımı çıkartmasına rağmen sonunda Windows 10'a geçebildim.

Önce Windows 7 Home Basic 32bit iso bulup kurdum. Lisans keyini girince tanıdı. Ancak windowsta etkinleştirilmedi dedi. Aynı keyi tekrar girdim tanıdı. Daha sonra sistemi yükseltme aracı ile Windows 10 32bit'e yükselttim. Daha sonra oluşturduğum 64bit iso ile temiz kurulum yaptım. Temiz kurulum esnasında key isteyen yerleri atladım. Şu anda bilgisayarım özelliklerinde "Windows Etkinleştirildi" yazısı var.

Yardım eden herkese teşekkürler. Sorun çözülmüştür.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı