Eskiden ilgi gösteren kız

Negan Smith

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Aklıma takılan bir konuyu açmak istedim. İşler ta 9. sınıfta başladı. Ben 2 kez okul değiştirmiştim, son geldiğim okula alışmaya çalışıyordum. Hiç arkadaşım yoktu desem yeridir. Bu durum beni kötü etkiliyordu, fırlamanın teki olan ben yavaş yavaş içime kapanmaya başlamıştım. İşte o günlerde bir kız benimle konuşmaya başladı. Teneffüste direkt yanıma geliyordu, sorular sorup duruyordu. İstemeden soğuk cevaplar veriyordum sürekli, kötü bir dönemdi benim için. Araya pandemi girdi sonra. 11'in başında okula döndüğümde yeni sınıfım sağlamdı, arkadaş edinmiştim bayağı. Bu beni unutmuştur derken tekrar ortaya çıktı. 1.5 sene önceki halinden hiçbir fark yok. Birkaç hafta konuştuk, sonra sinirli bir anımda koridorda yürürken yanımda belirip bir şey sordu.

Ne sorduğunu bile tam duymadım, hayır deyip kaçar gibi uzaklaştım. Ondan sonra bir daha görmedim işte. 1 sene geçti üstünden. Şu an 12'yim. Bu konuyu açma sebebim geçenlerde Instagram'dan takip isteği attı bana. Hesabımı biliyordu ama takip etmiyordu başından beri. Hayat intikam mı alıyor nedir, ikide bir aklıma geliyor bu aralar. Gereksiz derecede fazla. Derste bile onu düşünürken dalıyorum ara sıra. Zamanında umursamadığım kız aklıma gelmeye başladı işte. Ne yapmalıyım? Gidip yazsam ne tepki verir sizce? Ben yazmayı düşünmüyorum ama içim içimi yiyor. Sınav senem, bu konuyu kapatmam lazım yakın zamanda.
Onun en yakın arkadaşı bizim sınıfta bu arada, eve dönerken beraber yürüyoruz. Onunla konuşmak için bizim sınıfa geliyor sürekli. Birkaç kez bana bakarken yakalamıştım.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Hocam özür dilemek için yazsam bu kadar zamandan sonra absürt mü olur? Ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Sen bu kızı seviyorsun, sevdiğin için de pişmanlık duyuyorsun ister istemez. Şu anlık bir şey deme, konuşmaya çalıştığında geçmişe yönelik özür dilersin.
Konuşacağını sanmıyorum. Dediğim gibi 1 senedir bir şey olmadı, sadece bakarken yakaladım birkaç kere. O da çekiniyor muhtemelen.

Anlıyorum da ansızın yanına gelmesi de garip gelmiyor mu? Muhtemelen başkalarından istediği sevgiyi bulamayınca sana yanaşmaya çalışıyor. Durduk yere neden yanaşsın ki?
Orasını ben de anlayamamıştım. Okulda konuştuğum tek bir insan yok neredeyse, kitap okurken birden yanımda beliriyordu. Ama öyle birine benzemiyor. İçine kapanık aslında.

İçine kapanık olup olmamasını bilemezsin işte. Belki dediğimin tersi de çıkabilir, bilemiyorum. Sonuçta %100 bilebilmem de mümkün değil, tahmin yürütüyorum sadece ama uzun bir süreden sonra yanına yaklaşması bana oldukça tuhaf geliyor diyebilirim.

9. sınıf ile 11. sınıf arasındaki 1.5 seneden sonra tekrar gelmesi garip dediğiniz gibi. Gelip geçici bir şey gibi durmuyor. Zamanında akıllı davransaydım bunları düşünmezdim şimdi de, neyse :d

Geri
Yukarı