Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde Fizik mi Yoksa Ege Üniversitesi'nde Fizik mi?

yamankm

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5600 / Ekran Kartı: EVGA RTX 2070 SUPER BLACK GAMING / Anakart: Asus PRIME B450M-K II / RAM: PNY XLR8 16GB (2X8GB) 3200MHz CL16 / HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM / SSD: Adata XPG SX8100 512GB
Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ve Ege Üniversitesi'nde fizik okumayı düşünüyorum. İki üniversitenin bulunduğu şehirler hoşuma gidiyor, fakat diş teli tedavim nedeniyle 1-2 ayda bir İstanbul'a gitmek zorunda olduğum için Eskişehir, tercih olarak biraz daha ağır basıyor.

Ancak, ESTÜ Fen Fakültesi hakkında internet üzerinden pek bilgi bulamadım. Tek bulduğum bilgi, üniversitenin Anadolu Üniversitesi'nin içerisinde bir kampüste olması. Fakat Anadolu Üniversitesi'nin imkanlarından faydalanıp faydalanamayacağımız konusunda hiçbir bilgi bulamadım.

Orada okuyan veya bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar, beni bilgilendirebilir mi?

Bu sene illaki üniversiteye gitmek istiyorum diyorsan teknik üniversite yazmanı öneririm onun dışında mezuna kalıp İzmir'de Iyte'yi düşünebilirsin. Ayrıca fiziği ve matematiği seviyorsan yaz çünkü bölüm okunup bitirilir kafasında gelenler için çok bunaltıcı bir yere dönüşebiliyor.

Bu sene illaki üniversiteye gitmek istiyorum diyorsan teknik üniversite yazmanı öneririm onun dışında mezuna kalıp İzmir'de Iyte'yi düşünebilirsin. Ayrıca fiziği ve matematiği seviyorsan yaz çünkü bölüm okunup bitirilir kafasında gelenler için çok bunaltıcı bir yere dönüşebiliyor.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bahsettiğim diğer konularda da bilginiz varsa, yardımcı olabilir misiniz?

Diğer konudan kastınız estü ise bir bilgim yok maalesef.

Anladım. Mezuna kalma seçeneğini de düşünüyorum, ama ortaöğretim başarı puanı (OBP) düşük olduğu için güzel bir sıralamayı hedeflesem bile, sistem beni epey geri atıyor.

Diğer konudan kastınız estü ise bir bilgim yok maalesef.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bahsettiğim diğer konularda da bilginiz varsa, yardımcı olabilir misiniz?

Estü fen fakültesinde okuyanlar Anadolu üniversitesine girebiliyor yemekhaneyide kullanabiliyor yani Anadolu ögrencisi neyse sizde o.
Kütüphaneside çok güzel bu arada.

Estü fen fakültesinde okuyanlar Anadolu üniversitesine girebiliyor yemekhaneyide kullanabiliyor yani Anadolu ögrencisi neyse sizde o.
Kütüphaneside çok güzel bu arada.

Kulüpler ve etkinlikler için geçerli mi aynı şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı