Eskisi gibi dizi izlemiyorum, oyun oynamıyorum

Dopamin reseptörlerin ölmüş dostum bu dediğimi iyi araştır sorununun kaynağı tam olarak bu. Yaşadım atlattım şükür, oradan biliyorum.
Doğrudan sana atıfta bulunarak yazmıyorum, başlık altındaki bu durumu yaşayan diğer arkadaşlar için de yazıyorum; masturbasyon yapmak, dopamin reseptörlerini mahvediyor. Sosyal hayatınıza bile ciddi olumsuz etkileri var. Ben Fap'e bağımlıydım, bu bağımlılığımı yendim ve çok ciddi olumlu etkilerini günbegün görüyorum. Arkadaşlar ayıp bir şey olmadığı için bu kadar rahatlıkla yazıyorum. Azaltmakta fayda var bana inanın ve deneyin 😁

Son düzenleme:
Kanka her şey boş geldiğini için zaten bu haldeyim bence, gereksiz ve işkence gibi hissettiriyor her şey. Teknoloji'den uzaklaşma konusu imkansız uyanıp PC başına geçiyorum akşam yatarken kapatıyorum ve her günüm böyle geçiyor onun dışında yapabileceğim çok iyi alternatiflerim yok zaten.
Gerçek hayatta biraz zaman geçir, belki iyi gelir. Futbol oynamak, bisiklet sürmek, arkadaşlarla kafa dağıtmak, boş boş gezip etrafa bakmak, sokak röportajına denk gelip dayılarla tartışmak(!), bir parkta oturup insanları izlemek ve onların hayatlarında ne olup bittiğini çözmeye çalışmak falan. Bunun gibi aktiviteler iyi gelebilir.

Bu bana RDR2 Online ve Friends'ten sonra olmuştu. CS:GO bir süre idare etti ama yine o boşluktayım. Dizi olayını da şuradan çözersin diye umut ediyorum
sözlükçülerin en iyi 10 dizi listesi sondan başlamak mantıklı gibi. Bir tanesini gözüne kestir bir bak sarmadı diğerine geç biri saracak.

Hocam dizi izlerken sıkılıyorum ya çoğu diziyi az çok biliyorum trailerlardan ama süreleri 40 dk 1 saat bayıyor zor geliyor. İzlerken telefona bakıyorum her şeyi kaçırıyorum sıkıyor yani genel de odaklanamıyorum da diyebilirim belki bilmiyorum.
Dopamin reseptörlerin ölmüş dostum bu dediğimi iyi araştır sorununun kaynağı tam olarak bu. Yaşadım atlattım şükür, oradan biliyorum

Hocam bu sorunu nasıl çözebildiniz?

Hocam dizi izlerken sıkılıyorum ya çoğu diziyi az çok biliyorum trailerlardan ama süreleri 40 dk 1 saat bayıyor zor geliyor. İzlerken telefona bakıyorum her şeyi kaçırıyorum sıkıyor yani genel de odaklanamıyorum da diyebilirim belki bilmiyorum.

Hocam bu sorunu nasıl çözebildiniz?
Psikolojik destek alabilirsin durumun el veriyorsa.

Gerçek hayatta biraz zaman geçir, belki iyi gelir. Futbol oynamak, bisiklet sürmek, arkadaşlarla kafa dağıtmak, boş boş gezip etrafa bakmak, sokak röportajına denk gelip dayılarla tartışmak(!), bir parkta oturup insanları izlemek ve onların hayatlarında ne olup bittiğini çözmeye çalışmak falan. Bunun gibi aktiviteler iyi gelebilir.

Gerçekten böyle şeylere ihtiyacım var sanırım ama korona dolayısıyla resmen 2 senedir ihtiyaç dışı dışarıya çıkmadım. Hayattan zevk alamaz olduk aşı olanlar ölüyor aşı olmayanlar ölüyor. Boş haberler sağolsun, ekonominin bitişi vs. resmen her şey üst üste geldi 2 sene de hayatım bitti.

Hocam bu sorunu nasıl çözebildini.

2-3 ay hiç mast. Yapmadım, boş mutluluk veren şeylerden uzak durdum (sigara, kola, erotik videolar, gereksiz alışveriş ve aklına gelebilecek zibilyon tane şey. Ortak noktaları hepsinin gereksiz olması ama haz vermesi.)
Ufak çaplı bir araştırmayla, dopamin reseptörlerini köreltici diğer örnek unsurları bulabilirsin.

Psikolojik destek alabilirsin durumun el veriyorsa.
Piskoloğa gitmek istiyorum aslında da ailem sağolsun hep şakasına söylediğimi sanıyor. Ergenlerde olan dönem gibi bir şey zannediyorlar sanırım.
2-3 ay hiç mast. Yapmadım, boş mutluluk veren şeylerden uzak durdum (sigara, kola, erotik videolar, gereksiz alışveriş ve aklına gelebilecek zibilyon tane şey. Ortak noktaları hepsinin gereksiz olması ama haz vermesi.)

Mast. Yapmadan nasıl dayandın gün geçiremiyorum ya rhguywqgrqw boş kalınca kalıma direk geliyor.
Sigarayı falan bıraktım zaten 2 senede 4 5 dal içmişimdir.

Mast. Yapmadan nasıl dayandın gün geçiremiyorum ya rhguywqgrqw boş kalınca kalıma direk geliyor.

😂😂😂 İşte öyle de illet bir bağımlılık. Sen en azından farkındasın. Ben değildim, iradem kuvvetli sanıyordum.
İlk denemede bırakamadım tabii, defalarca kez başarısız oldum birkaç günün ardından. Ama her bozuşunda gitgide daha cok kızıyorsun kendine. Aciz bir durumda olduğunu fark ettikçe daha da hırslanıyorsun :D
tekte bırakabilen keşiş ruhlu agalara saygı duruşu. Sosyal yaşamın level atlıyor inan. Baktığım her yerde cinsellik gören, halhala bile yükselen biriydim şimdi kadınlara da insan gözüyle bakabiliyorum ve bu günlük yaşayışına, hareketlerine, konuşmana, sosyal ilişkilerine doğrudan yansıyor.
En önemlisi, yaptığın şeylerden keyif almaya başlıyorsun. Çünkü dopamin reseptörlerinin duyarlılığı iyileşiyor zamanla. Mutluluk hormonu üretebiliyorsun kısacası.

😂😂😂 İşte öyle de illet bir bağımlılık. Sen en azından farkındasın. Ben değildim, iradem kuvvetli sanıyordum.
İlk denemede bırakamadım tabii, defalarca kez başarısız oldum birkaç günün ardından. Ama her bozuşunda gitgide daha cok kızıyorsun kendine. Aciz bir durumda olduğunu fark ettikçe daha da hırslanıyorsun :D
tekte bırakabilen keşiş ruhlu agalara saygı duruşu. Sosyal yaşamın level atlıyor inan. Baktığım her yerde cinsellik gören, halhala bile yükselen biriydim şimdi kadınlara da insan gözüyle bakabiliyorum ve bu günlük yaşayışına, hareketlerine, konuşmana, sosyal ilişkilerine doğrudan yansıyor.
En önemlisi, yaptığın şeylerden keyif almaya başlıyorsun. Çünkü dopamin reseptörlerinin duyarlılığı iyileşiyor zamanla. Mutluluk hormonu üretebiliyorsun kısacası.

Ben tam tersi düşünüyordum aslında bu sokakta ki abaza ve tacizci O. Çocukları yapmadıklarından dolayı böyle zannederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı