Eskisi kadar FPS alamıyorum

Hocam garip gelebilir ama 64MB bir ekran kartım var ve çok fazla FPS alamıyorum. Ancak bu karantina döneminde bilgisayardan Zula, LoL falan oynardım ve LoL'de 10-20 FPS arası alırdım.

Bana yeterdi hani ama şimdi FPS 5'i geçmiyor her oyunda böyle. Acaba bilgisayarı falan temizlemem mı lazım?

Hocam benim de öyle bu aralar havalar sıcak olduğu için diye düşünüyorum.

sen 64mb ekran kartıyla o oyunları açabildiğine şükret reis
Hocam garip gelebilir ama 64MB bir ekran kartım var ve çok fazla FPS alamıyorum. Ancak bu karantina döneminde bilgisayardan Zula, LoL falan oynardım ve LoL'de 10-20 FPS arası alırdım.

Bana yeterdi hani ama şimdi FPS 5'i geçmiyor her oyunda böyle. Acaba bilgisayarı falan temizlemem mı lazım?

Hocam bilgisayarın termal macunu kurumuştur belki yenileyip bir fan temizliği yaparsanız eski haline dönebilir 2 yılda bir termal macunu değiştirmeniz gerekiyor çok kullanılmıyorsa kullanılıyorsa 1 yılda bir. Ama bence PC değiştirin artık bence.

6 ay daha makul bir süre böylelikle PC'yi uzun süre kullanabilirsin.

Temizlikle ilgili olabilir tabi. Ama bir durum daha var. Oyunlar güncelleme aldıkça boyutları artar ve daha fazla özellik ve grafik eklenir. Bu sebeple zamanla fps düşüşü olabilir.

Zamanla oyunlara gelen güncellemeler artık daha fazla bellek ve donanım ister. Gayet normal bir şey bu. Mesela 4 yıl önce 4GB ekran kartı ile her oyunu oynayabilirdin ama şimdi Minimum 8 isteniyor orta oyunlarda.

Hocam benim de öyle bu aralar havalar sıcak olduğu için diye düşünüyorum.
Pek alakası yok aslında.

Yeni bilgisayar alabilirsin, Büyük ihtimal bir çözüm bulamazsın artık ömürleri bitiyordur.

Geri
Yukarı