ETH 2.0 ile ETH mining bitiyor mu?

https://uzmancoin.com/bitcoin-madencilik-zorlugunda-tarihin-en-buyuk-dususu/
"Zorluk ayarı, bugün bir kere daha yapıldı. Zorluk, 689472. blokta yüzde 28 oranında düştü ve 14 trilyon seviyesine çekildi. Bu, tarihteki en büyük zorluk düşüşü olarak kayıtlara geçti. Bundan önceki en büyük düşüş ise 2011 yılının Ekim ayında görülen yüzde 18’lik düşüştü. Bitcoin madenciliği, en son bugünkü kadar kolaylaştığında fiyat 9 bin dolardı. Zorluğun düşmesi, madencilikte karlılığın artması anlamına geliyor. Karlığın artmasıyla da madenciliğe olan ilginin yeniden canlanması, dolayısıyla hash rate’in de toparlanması bekleniyor." Alıntıdır.
(3 Temmuz Haberi az önce gözüme çarptı doğruluğuna bakmadım)
2.0 ile Eth Kazım oranı düşecektir ancak daha kazım yapılabilecek birçok coin var madenciliğin biteceğini düşünmüyorum.

https://uzmancoin.com/bitcoin-madencilik-zorlugunda-tarihin-en-buyuk-dususu/
"Zorluk ayarı, bugün bir kere daha yapıldı. Zorluk, 689472. blokta yüzde 28 oranında düştü ve 14 trilyon seviyesine çekildi. Bu, tarihteki en büyük zorluk düşüşü olarak kayıtlara geçti. Bundan önceki en büyük düşüş ise 2011 yılının Ekim ayında görülen yüzde 18’lik düşüştü. Bitcoin madenciliği, en son bugünkü kadar kolaylaştığında fiyat 9 bin dolardı. Zorluğun düşmesi, madencilikte karlılığın artması anlamına geliyor. Karlığın artmasıyla da madenciliğe olan ilginin yeniden canlanması, dolayısıyla hash rate’in de toparlanması bekleniyor." Alıntıdır.
(3 Temmuz Haberi az önce gözüme çarptı doğruluğuna bakmadım)
2.0 ile Eth Kazım oranı düşecektir ancak daha kazım yapılabilecek birçok coin var madenciliğin biteceğini düşünmüyorum.
ETH hariçi diğer kazılan paralar değer kazanabilir mi acaba? Çok merak ediyorum bu sorunun cevabını.

Herkes diğer coinlere kayacağı için değer kazansalar bile zorlukları artacak, yani mining'den gelen coin miktarı azalacak. Coin fiyatları yükselirse değişen bir şey olmaz, aynı kalırsa felaket zaten.
Evet, bekleyelim en iyisi görürüz bakalım.

ETH hariçi diğer kazılan paralar değer kazanabilir mi acaba? Çok merak ediyorum bu sorunun cevabını.
Bunun cevabını net olarak verebilecek kimse yoktur sanırım. Kazılabilecek yüzlerce coin var insanlar kazacak elbette bulacaktır. Coin meselesi son birkaç yıldır çok fazla gündemde olsa da piyasa hacmi şuan ki durumun yarısının altındaykende birçok madencilik yapan bulunmaktaydı. Madenciliğin ülkelerce baskı altına alınması dışında bitirmenin bir yolu olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı